Rozpoczęła się XIX edycja akcji 'Drzewko za butelkę'

Młodzi mieszkańcy Włocławka i okolic  zostali ponownie zaproszeni do uczestnictwa w znanej już od blisko dwudziestu lat inicjatywie „Drzewko za butelkę”. Tegoroczna odsłona projektu została podzielona na kilka etapów.


Zadaniem uczestników programu, jak co roku, jest zebranie jak największej liczby butelek PET,  które następnie trafią do recyklingu. Uczestnikami projektu mogą zostać przedszkola i szkoły podstawowe z powiatu włocławskiego i Gminy Miasta Włocławek. Celem przedsięwzięcia jest oczywiście edukacja dzieci i młodzieży w zakresie ekologii.  

Tegoroczna akcja została podzielona na kilka etapów. Przedszkola i szkoły podstawowe mają czas na składanie deklaracji uczestnictwa do 4 czerwca. Kolejno od 5 czerwca do 30 września zadaniem przedszkolaków i uczniów będzie zebranie jak największej liczby butelek PET. Na początku października nastąpi zorganizowany przez Anwil odbiór butelek.

Na uczestników ekologicznej rywalizacji czekają nie tylko sadzonki drzewek, ale również cenne nagrody. Przedszkola i szkoły podstawowe, którym uda się zebrać największą liczbę butelek otrzymają, w ramach regulaminowych kategorii konkursowych, nagrody finansowe od 1 do 3 tys. zł. Zgodnie z ideą akcji, laureaci zobowiązani są do przeznaczenia ich na cel związany z edukacją ekologiczną np. materiały edukacyjne, wycieczki czy warsztaty. Doceniając działania poszczególnych małych ekologów, dla tych najbardziej zaangażowanych przewidziano również dodatkowe, wartościowe indywidualne upominki rzeczowe.

„Drzewko za butelkę” to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2003 r. przez firmy chemiczne, uczestniczące w międzynarodowym programie „Odpowiedzialność i Troska”. Tylko w zeszłym roku w akcji udział wzięło ponad 5600 dzieci, a łącznie udało się im przekazać do recyklingu blisko 160 tysięcy plastikowych butelek.
3 komentarze

gość-40846

Ciekawa akcja - producenci zwalają na konsumentów zbiórkę opakowań , które sami wyprodukowali i które przyniosły im zysk .
Czyny społeczne już dawno odeszły w przeszłość ale ich pomysłodawcy chyba jeszcze nie .

0 0
ID:84288

gość-10062

@~gość-40846: ze śmieciami jest jeszcze lepiej. Kilka lat temu ceny wywozu śmieci poszybowały z 1000 procent w górę i dodatkowo każa nam segregować. To ja się pytam - taka podwyżka i jeszcze mam za nich robotę odwalać? Kpina. Albo segregacja albo podwyżka. A w Polsce firmy sprzatające zwaliły na ludzi obowiązek segregacji jednocześnie podnosząc drastycznie ceny za odbiór tychże odpadów. A Polacy nic, cicho. W tv kazali, unia kazała to tak czeba. I teraz powiedz mi że ten kraj jest normalny, ba przede wszystkim że Polacy jeszcze myślą i używają mózgów. Niestety - media myślą za Polaków wkłądając im do głó to, co mają robić, myśleć, na kogo głosować i ile płacic za wyręczanie odpowiednich fiem i wykonywanie za nich ich obowiązkó. Biedny jest ten kraj, oj biedny...

1 0
ID:84291

gość-21280

@~gość-10062: Polak nie zna prawa zwłaszcza samorządowego i dlatego traktują nas jak stado owiec .

0 0
ID:84292


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA