Weekend na drogach: 19 kolizji i 6 pijanych kierowców

W ciągu ostatnich trzech dni długiego weekendu mundurowi odnotowali na drogach Włocławka i powiatu 19 kolizji. Sześciu kierowców odpowie za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości, a 8 utraciło prawo jazdy na znaczne przekroczenie prędkości.


Na drogach nie zabrakło niestety kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Pierwszym z nich był 26-latek. W piątek w miejscowości Uniechowo nie udzielił on pierwszeństwa przejazdu toyocie i doprowadził do zderzenia pojazdów. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 2 promile alkoholu. Za spowodowanie kolizji ukarany został mandantem karnym.

Inny nietrzeźwy kierujący namierzony został tego samego dnia około godziny 11.00 w miejscowości Błenna. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 42-latek kierujący skodą ma organizmie 0,8 promila alkoholu.

Kolejni trzej nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani w sobotę. Pierwszy z nich nieomal potrącił przechodnia, po czym odjechał. Zgłoszenie w tej sprawie mundurowi otrzymali około godziny 15.00 i od razu udali się w rejon Placu Wolności, gdzie miał przemieszczać się pojazd. Auto zauważyli na ul. Św. Antoniego i zatrzymali je do kontroli. Podczas rozmowy z 48-letnim kierowcą policjanci wyczuli silną woń alkoholu, a badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2,3 promila.

Pół godziny później na terenie gminy Lubraniec policjanci zatrzymali do kontroli renault, które jechało wężykiem. Okazało się, że jego 42-letni kierujący jest kompletnie pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał natomiast uprawnień do kierowania, za co ukarany został mandatem.

Do nietypowego zdarzenia doszło około godziny 20.30 w miejscowości Ludwinowo. Tutaj kierujący quadem 27-latek w pewnym momencie gwałtownie zahamował, zjechał na prawe pobocze i wypadł z pojazdu. Quad wjechał bez kierującego w pole uprawne i tam się zatrzymał. Gdy mundurowi dotarli na miejsce sprawdzili trzeźwości kierowcy i okazało się, że ma on w organizmie 1,8 promila alkoholu. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń, a za spowodowanie kolizji ukarany został mandatem.

Z kolei w nocy z soboty na niedzielę policjanci postanowili skontrolować nissana jadącego ulicą Okrzei. Podczas rozmowy z 31-letnim kierowcą wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie potwierdziło, że jest nietrzeźwy, miał w organizmie 1,4 promila alkoholu. Ponadto wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania, a auto nie ma aktualnych badań technicznych ani ubezpieczenia.

Podczas weekendowych działań policjanci ruchu drogowego sprawdzali czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym. Niestety nie zabrakło kierujących, którzy zlekceważyli w tym względzie przepisy. Mundurowi w ciągu trzech zatrzymali prawa jazdy i ukarali mandatami karnymi 8 kierowców, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość. Niechlubnymi rekordzistą okazał się 27-latek z mercedesa, który w miejscowości Skoki Duże jechał z prędkością 125 km/h, ignorując tym samym ograniczenie do 50 km/h.
1 komentarz

gość-15647

no kużwa trzeba jakoś ten COVIDA odreagować najlepiej w wódce

1 0
ID:84329


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA