Ostatnia sesja sejmiku województwa przed wakacjami

Stało się to, czego się obawialiśmy. Badamy zasady podziału rezerwy programowej i poinformujemy publicznie co dalej. Ale ten podział traktujemy na razie jako propozycję – powiedział marszałek Piotr Całbecki, referując efekty negocjacji w sprawie budżetu naszego programu regionalnego i odnosząc się do rządowej informacji o podziale środków.


Gospodarz województwa podkreślił, że póki nie została podpisana Umowa Partnerstwa, o ostatecznym podziale alokacji nie może być mowy. Odniósł się też do wypowiedzi wiceministra Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemara Budy, który gościł w piątek w Bydgoszczy. Przypomniał, że zarządzanie przez samorząd województwa naszym RPO perspektywy 2007-2013 zostało ocenione jako najbardziej efektywne nie tylko w porównaniu z programami operacyjnymi innych województw, ale także programami operacyjnymi realizowanymi na szczeblu krajowym.

Sejmik zdecydował o przyznaniu pomocy finansowej gminie Izbica Kujawska na uporządkowanie terenu wokół Parku Kulturowego w Wietrzychowicach oraz na działania promujące tę atrakcję turystyczną. Park obejmuje sześć megalitycznych grobowców sprzed 5,5 tysiąca lat, stanowiących dziedzictwo pradziejowe naszych ziem. Wsparcie z budżetu województwa na swoje przedsięwzięcia otrzymują także gmina Kowal w powiecie włocławskim, gmina Brzuze w powiecie rypińskim i gmina Grudziądz

Mieszkańcy województwa będą mogli korzystać z możliwości, jakie daje obywatelska inicjatywa uchwałodawcza na poziomie regionu (zgodnie ze znowelizowaną ustawą o samorządzie województwa) - to efekt przyjętej uchwały w tej sprawie.  Składane w tym trybie projekty uchwał będą musiały mieć poparcie co najmniej tysiąca obywateli.

Decyzją sejmiku Medal Honorowy za Zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzyma toruński oddział miejski Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Toruniu. Przewodnicy spod znaku PTTK promują Toruń i region, prezentując zabytki historyczne miasta. Od początku lat 50-tych po 2021 rok działacze społeczni Oddziału Miejskiego PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu zorganizowali dziesiątki tysięcy imprez, wycieczek, obozów szkoleniowych, prelekcji, konkursów krajoznawczych i przyrodniczych, a także spotkań turystyczno-krajoznawczych, w których udział wzięło ponad milion mieszkańców Torunia i turystów. Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK w ramach turystyki powszechnej obsłużyło w tym czasie kilkadziesiąt tysięcy wycieczek krajowych i zagranicznych.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA