Hulajnogi elektryczne Frog trafiły do naszego miasta

W weekend mieszkańcy miasta mogli korzystać z hulajnóg elektrycznych. Z urządzeń marki Frog, globalnej firmy zajmującej się rozwiązaniami w zakresie mikromobilności, korzystano 200 razy! Dostępne są 53 urządzenia, ale firma zapowiada nawet 100.


Hulajnogi eklektyczne na koniec sezonu 2020 doganiały rynek rowerów miejskich – na ulicach miast znalazło się blisko 19 tysięcy hulajnóg, około 20 tysięcy rowerów. W tym roku, mimo trwającej pandemii pod koniec marca 2021 roku operatorzy e-hulajnóg dostarczyli już o 15% więcej pojazdów niż systemy bikesharingu. Nie dziwi więc, że skoro Polacy wykazują zainteresowanie tym środkiem transportu, operatorzy wybierają nowe miasta, gdzie dostarczają swoje usługi. Jednym z nich jest właśnie Włocławek.

Ci, którzy uwielbiają przemieszczać się szybko i ekologicznie, już teraz mogą ściągnąć na swoje urządzenie mobilną aplikację Frog, w której znajdzie się lista lokalizacji, z których można wynająć i zaparkować urządzenia. Po zeskanowaniu kodu QR z hulajnogi pozostaje tylko cieszyć się z jazdy. Za odblokowanie urządzenia zostanie naliczona opłata w wysokości 3,5 zł, za jedną minutę jazdy – 70 groszy. Zawsze zostanie naliczony rabat na kolejny przejazd, jeśli użytkownik zaparkuje urządzenie w wyznaczonym do tego miejscu.

To zmiany klimatyczne, gwałtowna urbanizacja i wzrost liczby ludności nadal stanowią wyzwanie dla miast, chcemy dostarczać urządzenia do swobodnego przemieszczania się i jednocześnie dbać o środowisko. – mówi Lee Roche, przedstawiciel Frog – W pierwszych tygodniach działalności na ulicach Włocławka planujemy wiele niespodzianek i promocji dla naszych użytkowników. Zapewnimy także serwis oraz dezynfekcję sprzętu, by każdy mógł cieszyć się z jazdy bez obaw.


Frog promuje misję zrównoważonego rozwoju poprzez tworzenie wyższych standardów dla wspólnych rozwiązań mikromobilności. Firma utworzona w Austin w Teksasie przez zespół z ogromnym doświadczeniem w zakresie rozwiązań mobilnych, jest zaangażowana w dostarczanie społecznościom na całym świecie wysokiej jakości, niezawodnych środków transportu. Frog oferuje stabilną i niezawodną jazdę, pomagającą mieszkańcom dojeżdżać do pracy, załatwiać sprawy, odwiedzać przyjaciół i zwiedzać miasto w bardziej wydajny i przyjazny dla środowiska sposób.


Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA