Weekend na drogach: 2 wypadki, 29 kolizji i 6 pijanych

Podczas ostatniego weekendu doszło na drogach naszego regionu do dwóch wypadków drogowych oraz 29 kolizji. W sześciu przypadkach kierowcy prowadzili w stanie nietrzeźwości i wkrótce ich sprawami zajmie się sąd. 


Do pierwszego wypadku doszło w piątek po godzinie 16 w Kruszynie na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 317 i 265. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 46-letni kierujący dacią jadąc w kierunku Włocławka nie udzielił pierwszeństwa pieszej, która znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku potrącenia 70-letnia piesza trafiła do szpitala z obrażeniami ciała. Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia. Piesza była trzeźwa, natomiast badanie kierowcy dacii wykazało, u niego ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Drugie zdarzenie miało miejsce w niedzielę po godzinie 18 na drodze w miejscowości Obałki, gdzie zderzyły się dwa pojazdy marki daewoo i peugeot. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że kierowcy obu pojazdów jadąc z naprzeciwka na łuku drogi niedostatecznie jechali blisko swoich krawędzi jezdni i doszło zderzenia się aut. W wyniku zdarzenia kierowca i pasażerka daewoo trafili do szpitali. Policjanci sprawdzili trzeźwość obu kierowców Zarówno 62-latek prowadzący daewoo, jak i 29-letnia kierująca peugeotem byli trzeźwi.

Oprócz sprawcy wypadku drogowego, który kierował w stanie nietrzeźwości policjanci zatrzymali jeszcze pięciu nietrzeźwych kierujących. Pierwszym zatrzymanym kierowcą okazał się 25-latek, który swoim oplem dachował w Boniewie w sobotę po godzinie 16. Policjanci wstępnie ustalili, że pojazd opel poruszał się od miejscowości Arciszewo i na ulicy Szkolnej w Boniewie nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad 1,8 promila alkoholu.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło tego samego dnia po godzinie 18 przy ulicy Płockiej we Włocławku. 35-letni kierujący dacią jadąc w stronę Płocka nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Później wjechał na chodnik i uderzył w ogrodzenie posesji. Badanie trzeźwości wykazało, że powodem takiego zachowania kierowcy mógł być spożyty alkohol. Urządzenie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu usłyszał od mundurowych zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.  
 
W niedzielę tuż po północy otrzymaliśmy zgłoszenie o pojeździe hyundai, który wjechał do rowu w miejscowości Biernatki. Na miejscu mundurowi ustalili, że 51-letni kierujący osobowym hyundaiem jadąc z miejscowości Marysin w kierunku miejscowości Kłobia nie dostosował prędkości do warunków ruchu i zjechał do rowu. Sprawdzona trzeźwość kierowcy wykazała u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Każdy z zatrzymanych, który kierował swoim pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie wkrótce przed sądem. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może im teraz grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Dodatkowe konsekwencje poniosą również uczestnicy zdarzeń drogowych. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości sprawcy może grozić nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności, a za kolizje wysoka grzywna.  
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA