Weekend na drogach: wypadek, kolizje i pijany kierowca

W weekend włocławscy mundurowi odnotowali jeden wypadek oraz 15 kolizji drogowych. Nietrzeźwego kierującego zatrzymali dzięki postawie świadka, który wyjął kluczyki ze stacyjki  i zadzwonił na numer alarmowy.


Podczas zakończonego weekendu na drogach miasta i powiatu mundurowi odnotowali jeden wypadek drogowy, do którego doszło w piątek około godziny 21:45 na drodze krajowej numer 62 w miejscowości Mostki. 20-letni kierowca audi jadąc w kierunku Płocka zjechał na lewe pobocze, gdzie doprowadził do wywrócenia się auta. W wyniku zdarzenia kierowca został zabrany do szpitala. Od mieszkańca powiatu włocławskiego pobrano krew do badania, żeby ustalić, czy jechał on pod wpływem alkoholu lub innego środka. Dodatkowo w ubraniu mężczyzny ujawniono woreczek z biała substancją. W komendzie okazało się, że jest to 1,8 grama amfetaminy. Mundurowi w sprawie wypadku drogowego i posiadania środków odurzających prowadzą postępowanie.  

Natomiast zachowaniem godnym naśladowania wykazał się mieszkaniec powiatu włocławskiego, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwego kierującego i powiadomił o tym fakcie mundurowych. Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 18.00 w miejscowości Brześć Kujawski. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce zastali zgłaszającego oraz stojący na poboczu pojazd, a w nim kierowcę. Z relacji świadka wynikało, że jadąc za fiatem od miejscowości Kąty miał podejrzenia, co do trzeźwości kierowcy. Kiedy na ulicy Kolejowej w Brześciu fiat zatrzymał się na poboczu, świadek postanowił sprawdzić powód takiej jazdy. Po otworzeniu drzwi wyczuł od kierowcy fiata silną woń alkoholu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę. Powiadomił o tym fakcie policjantów, którzy po przyjeździe sprawdzili trzeźwość kierowcy fiata. Okazało się, że 65-latekmiał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, gdzie może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.      

W czasie weekendu policjanci ruchu drogowego zatrzymali jedno prawo jazdy kierowcy, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h w miejscu, gdzie obowiązywała go „pięćdziesiątka. Kontrola prędkości odbyła się przy ulicy Toruńskiej w piątek (19.11.2021). 38-latek z powiatu aleksandrowskiego za przekroczenie prędkości o 59 km/h w obszarze zabudowanym został przez policjantów ukarany mandatem karnym i punktami oraz na najbliższe trzy miesiące stracił prawo jazdy.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA