Fundacja Anwil na tropie młodych naukowych talentów

Włocławski Anwil za sprawą swojej korporacyjnej fundacji konsekwentnie wspiera rozwój młodego pokolenia. Organizowane przez nią programy pomagają młodzieży zgłębiać tajniki nauki, popularyzować ją i ułatwiają start w dorosłe życie.


W ostatnich dniach Fundacja Anwil wyłoniła zwycięzców aż trzech programów skierowanych do młodzieży, studentów, ale też samych szkół, organizacji pozarządowych, czy grup nieformalnych. Głównym zadaniem tych projektów jest wsparcie finansowe dzieci oraz młodzieży z Włocławka i okolic, tak aby mieli oni środki potrzebne do poszerzania swojej wiedzy.

W szóstej edycji programu edukacyjnego „Uczę się z Anwilem" wyłoniono 15 projektów, których autorzy postawili sobie za cel popularyzację nauk ścisłych wśród uczniów przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych metod. Na realizację projektu fundacja przekazała kwotę blisko 140 tysięcy złotych.

Drugim ze zrealizowanych w tym roku projektów, który ma na celu wsparcie młodych osób w zakresie edukacji, jest projekt „Młodzi z Anwilem”. Organizacja przyznała cztery stypendia dla wybitnych studentów, wyróżniających się nie tylko wynikami w nauce, ale także ponadprzeciętnym zaangażowaniem w sprawy społeczne i naukowe. Wśród laureatów znaleźli się studenci z Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendyści otrzymają 700 zł brutto miesięcznie. Tę kwotę mogą wykorzystać na pokrycie kosztów związanych z rozwijaniem swoich uzdolnień i zainteresowań.

Z kolei stypendia w ramach projektu "Primi inter pares", trafiły do najzdolniejszych uczniów VIII klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z Włocławka i okolic. Fundacja Anwil spośród 110 kandydatów wybrała 40 stypendystów i przyznała wsparcie na łączną kwotę 110 tysięcy złotych. Oprócz wyników w nauce pod uwagę brany był również udział w konkursach i olimpiadach. Najlepsi z najlepszych mogą liczyć na miesięczne stypendia przez cały rok szkolny 2021/2022.

Wsparcie biznesu na rzecz mieszkańców Włocławka ma niebagatelne znacznie w działaniach spółki na rzecz lokalnej społeczności, a oferowane przez Fundację Anwil programy cieszą się dużym zainteresowaniem przyszłych beneficjentów.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA