Firma RENEX obchodzi w tym roku 33-lecie działalności

Grupa RENEX - jedna z największych polskich firm z branży elektronicznej - obchodzi w tym roku 33-lecie działalności. W chwili obecnej RENEX zatrudnia około 150 pracowników,


Firma z działalności dystrybucyjnej założonej w 1989 roku, dzięki stopniowemu nawiązywaniu współpracy partnerskiej z coraz większymi podmiotami międzynarodowymi i własnej działalności szkoleniowej i produkcyjnej, rozwinęła się w prężnie działającą w Polsce i Europie Grupę, w skład której wchodzi szereg firm i marek.

Dwadzieścia pięć lat temu pierwotna działalność firmy została rozszerzona o sferę szkoleniową. Przedsiębiorstwo nawiązało wtedy umowę z amerykańskim stowarzyszeniem IPC stając się Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym tej organizacji w Europie Środkowowschodniej. Około dwudziestu lat temu nastąpiła kolejna znacząca zmiana modelu biznesowego przedsiębiorstwa poprzez rozszerzenie działalności o sferę wytwórczą. Została wówczas zawiązana marka REECO, pod którą produkowane są do dnia dzisiejszego meble, w tym stoły przemysłowe, odzież specjalistyczna, urządzenia i roboty produkcyjne.

Około piętnaście lat temu firma rozszerzyła swoją działalność o sferę projektowania, wytwarzania i serwisowania stref czystych typu CLEANROOM oraz urządzeń do nich przeznaczonych. Około ośmiu lat temu firma rozszerzyła stała się wyłącznym dystrybutorem urządzeń (automatów) YAMAHA do produkcji elektroniki, a około czterech lat temu została wyłącznym dystrybutorem robotów przemysłowych YAMAHA Robots. Trzy lata temu firma wchodząc we współpracę z południowo-koreańską firmą SEC rozszerzyła swoją działalność w sferze uniwersalnych rentgenowskich urządzeń inspekcyjnych pod marką RENEX X-Ray.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi widząc, jak dzięki wysiłkom naszych pracowników, partnerów i naszym rozwija się Grupa RENEX. 33-lecie jest dobrą okazją by z refleksją spojrzeć na to jak ogromny postęp nastąpił zarówno w naszych wewnętrznych strukturach jak i w całej branży elektronicznej w Polsce. Cieszymy się widząc jak rozwija się nasza rodzinna firma, jak nasi specjaliści rozszerzają swoje kompetencje i jak dołączają do niej kolejne pokolenia młodych, ambitnych osób. To oni wszyscy tworzyli i tworzą dziś Grupę RENEX - komentowali Pani Marzena Szczotkowska-Topić oraz Pan Predrag Topić – właściciele Grupy RENEX.

W chwili obecnej Grupa RENEX zatrudnia około 150 pracowników, w jej skład wchodzi szereg wyspecjalizowanych marek – w tym REECO, CLEANROOM RENEX EEC, RENEX LINE, RENEX ROBOTICS, RENEX X-Ray oraz PORTOFINO i działa w Polsce i krajach Europy Środkowo Wschodniej, mając oddziały w oddziały w Serbii, Niemczech, Rumunii i Chorwacji. Grupa dostarcza kompleksową ofertę wyposażenia dla branży elektronicznej – w tym stacje lutownicze takich marek jak PACE i JBC, materiały zużywalne, odzież specjalistyczną, meble przemysłowe, duże urządzenia produkcyjne marki YAMAHA i piece rozpływowe HELLER.

Grupa RENEX kładzie obecnie szczególny nacisk na szeroką działalność doradczą i badawczo-rozwojową. W tym celu stworzyła CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWE RENEX, gdzie opracowane są najnowocześniejsze rozwiązania i technologie z zakresu elektroniki i robotyki. Centrum stanowi również wyspecjalizowany podmiot doradczo-szkoleniowy oferujący, realizację prototypów i partii próbnych urządzeń elektronicznych, kursy z zakresu standardów stosowanych w branży elektronicznej, ochrony antystatycznej oraz indywidualnie dobrane szkolenia z zakresu realizacji produkcji SMT oraz robotyki i automatyki.
1 komentarz

gość-59808

Co ma wspólnego firma z Urzędem miasta ?

0 0
ID:85464


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA