Saniko myje pojemniki na odpady

Jak co roku w okresie letnim, a więc w okresie wysokich temperatur Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko” prowadzi akcję mycia pojemników przeznaczonych do gromadzenia zmieszanych odpadów komunalnych.

Zgodnie z zapisem uchwały Rady Miasta Włocławek z dnia 26 listopada 2007 roku, jednostka wywożąca odpady ma obowiązek utrzymania właściwego stanu sanitarnego obsługiwanych pojemników. W celu utrzymania odpowiedniej czystości w okresie podwyższonych temperatur czyli wtedy, kiedy rozkład odpadów zgromadzonych w pojemnikach ze względu na warunki atmosferyczne jest przyspieszony, „Saniko” poddaje pojemniki procesowi mycia.

Taki sposób postępowania pozwala zapobiegać rozwojowi drobnoustrojów oraz wydobywaniu się z pojemników nieprzyjemnych dla otoczenia zapachów, a tym samym utrzymać je w odpowiednim stanie sanitarnym. Mycie ma szczególnie duże znaczenie przy opróżnianiu pojemników przeznaczonych do zbierania tzw. frakcji „mokrej”, czyli odpadów organicznych. Ponieważ odpady organiczne to przede wszystkim resztki żywności, ulegające szybkiemu rozkładowi (resztki warzyw, owoców i mięsa, kości, liście, trawa i zwiędłe kwiaty) ważne jest, aby pojemniki do ich gromadzenia utrzymywane były w należytej czystości. Dlatego też w okresie od kwietnia do października czyli w czasie, w którym nie występują przymrozki mogące powodować zamarzanie używanej do mycia pojemników wody, PGK „Saniko” po każdym opróżnieniu poddaje pojemniki myciu.

Do zbierania i transportu odpadów oraz do mycia pojemników, w których są one gromadzone, przedsiębiorstwo wykorzystuje specjalistyczny pojazd, myjko – śmieciarkę. Myjko – śmieciarka to pojazd, w którym bezpośrednio po opróżnieniu, za pomocą specjalnej głowicy, pojemnik poddawany jest procesowi mycia. Zastosowanie myjko – śmieciarki powoduje, iż procesy opróżniania i mycia pojemnika odbywają się w jednym cyklu, dzięki czemu nie ma potrzeby wykonywania żadnych dodatkowych czynności związanych z myciem pojemników.
5 komentarzy

bart

to teraz wiem dlaczego kolo smietnika pod moim blokiem lezela smierdzaca kałuza. A teraz tylko caly polbruk jest brudny od tego myci i caly czas smierdzi jak sie przechodzi. EXTRA MYCIE!!!

1 1
ID:1988

do Bart'a

Bardziej smierdzisz jak sie nie umyjesz! Lepiej niech polbruk bedzie czysty bo w naszym kraju nie ma deszczu który go umyje a smietniki niech cuchna jak Ty na kilometr! Tak zle tak niedobrze! Jak masz jakiś problem ze sobą to może sobie zrób operację przedłużenia!

1 1
ID:1989

mirka

klapy na pojemnikach szczególnie tych na mokrą frakcję też powinny być myte.

1 1
ID:1990

czyścioch

Z tego co widziałem, to woda z pojemników spływa do smieciarki a nie na chodnik, więc musze stwierdzić, ze z ta kałuża na chodniku to totalna bzdura

1 1
ID:1991

Ewa

Dopiero teraz wiem, że pojemniki zwłaszcza na odpady mokre powinny być czyszczone przez firmę. Do tej pory po każdym wywozie śmieci musiałam myć pojemnik sama, co nie było ani łatwe, ani przyjemne. Więc teraz muszę czatować na ekipę, która wywozi śmieci i dopilnować aby do końca wykonała swoje obowiązki .A może zostawię im liścik z wielką prośbą?

1 1
ID:57746


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA