Pijani kierowcy na drogach. Rekordzista miał 3 promile

Wczoraj w godzinach 6.00 - 8.00 policjanci włocławskiego ruchu drogowego przeprowadzili na drogach regionu działania wojewódzkie „Trzeźwy poranek”. Surowa kara grozi trzem kierowcom, którzy zdecydowali się na jazdę w stanie nietrzeźwości.


Mundurowi przeprowadzili w ramach tej akcji 434 kontrole trzeźwości. Jedna z nich wykazała, że 57-letni kierujący ciężarówką iveco zatrzymany na ul. Płockiej prowadzi pojazd mając w organizmie ponad 0,2 promila. Mundurowi uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i zatrzymali mu prawo jazdy. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

Z surowszymi konsekwencjami, bo nawet z karą pozbawienia wolności muszą liczyć się trzej inni nietrzeźwi kierujący, u których kontrola wykazała wyższe stężenie alkoholu. Pierwszy z nich zatrzymany został po godz. 16.00 w Choceniu, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Policjanci ustalili, że 67-letni kierujący pojazdem opel podczas wymijania doprowadził do zderzenia z pojazdem audi. Za spowodowanie kolizji mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali mandatem. Kierujący odpowie też za jazdę w stanie nietrzeźwości, gdyż badanie alkomatem wykazało blisko 1,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Niemal w tym samym czasie doszło do innego zdarzenia drogowego, tym razem w Lubieniu Kujawskim. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że 47-letni kierujący pojazdem renault potrącił pieszą na przejściu dla pieszych. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń. Przeprowadzona przez policjantów kontrola trzeźwości wykazała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie kierującego.

Do ostatniej w dniu wczorajszym kolizji z udziałem nietrzeźwych kierujących doszło po godz. 21.00 we Włocławku. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 38-letni kierujący citroenem, jadąc „pod prąd” ulicą Kruszyńską, uderzył w pojazd citroen, który skręcił w lewo z alei Królowej Jadwigi. Badanie trzeźwości kierujących wykazało, że 38-latek ma w organizmie 3 promile alkoholu. 

Wszyscy ci nieodpowiedzialni kierujący odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. W przypadku 47 i 38-latka kara może być jednak surowsza, nawet do 5 lat pozbawienia wolności, bo ze sprawdzeń w policyjnych bazach wynika, że prowadzili auta pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.  
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA