Dofinansowanie wymiany kopciuchów i likwidacji azbestu

Do 6 lutego potrwa nabór wniosków o usuwanie azbestu z nieruchomości w 2023 roku. Jeśli chodzi o wymianę „kopciuchów”, nabór prowadzony będzie do 16 marca. Oczywiście chodzi o nieruchomości znajdujące się na terenie Gminy Miasto Włocławek.


Dofinansowanie obejmuje: usunięcie azbestu (czyli np. zdjęcie starego pokrycia dachowego), a także wywiezienie i utylizację surowca. Nie trzeba martwić się o zapewnienie firmy, która te prace przeprowadzi. Urząd Miasta w przetargu wyłoni wykonawcę robót, ale żeby oszacować wartość zamówienia, konieczna jest deklaracja ze strony mieszkańców zainteresowanych usunięciem azbestu z nieruchomości.

Wnioski na 2023 rok można pobrać i złożyć w Wydziale Środowiska Urzędu Miasta Włocławek przy ul. 3 Maja 22. Formularze są też opublikowane w BIP UM Włocławek i można je pobrać do wydrukowania ze strony internetowej: BIP UM Włocławek - zakładka Środowisko-informacje, wykaz danych, pozycja - Gospodarka odpadami zawierającymi azbest.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 54 414- 42- 96 i w sekretariacie Wydziału Środowiska - tel. 54 414-42-92 lub za pomocą poczty elektronicznej - e-mail: [email protected] Przypominamy, ostateczny termin składania wniosków upływa z dniem 06.02.2023 r.

Jeśli chodzi o wymianę „kopciuchów”, nabór wniosków prowadzony będzie do 16 marca 2023 r. lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w bieżącym roku kalendarzowym. Dotacja obejmuje wymianę źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych oraz w lokalach mieszkalnych/budynkach wielorodzinnych zlokalizowanych na terenie miasta Włocławek.

O udzielenie dotacji mogą ubiegać się wnioskodawcy posiadający tytuł prawny do budynku/lokalu mieszkalnego. Podmiotami uprawnionymi do złożenia wniosku o przyznanie dotacji są: osoby fizyczne, osoby prawne, wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorcy. Warunkiem koniecznym do skorzystania z dotacji jest posiadanie czynnego ogrzewania na paliwo stałe. Dofinansowanie udzielane będzie w formie dotacji w wysokości 4 tysięcy złotych i obejmuje refundację do zakupu i montażu nowego źródła ciepła.

Wnioski o udzielenie dotacji dostępne są do pobrania w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 – w holu oraz przy ul. 3 Maja 22 w Wydziale Środowiska I piętro, pokój nr 18. Formularze wniosków udostępniamy również na stronie internetowej www.wloclawek.eu w zakładce BIP → Środowisko – informacje, wykaz danych → Dotacja na wymianę ogrzewania z budżetu miasta Włocławek na rok 2023.

Wnioski można złożyć w siedzibach ratusza przy Zielonym Rynku lub 3 Maja 22 albo wysłać wypełniony formularz pocztą tradycyjną na adres: Wydział Środowiska Urząd Miasta Włocławek ul. Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA