Rozpoczęły się prace drogowe na trasie Brześć-Lubraniec

Rozpoczęły się prace na drodze wojewódzkiej nr 270 łączącej Brześć Kujawski z Lubrańcem w powiecie włocławskim. Droga zostanie poszerzana i wzmocniona, dobudowane zostaną pobocza i zatoki autobusowe. Rozbudowana trasa połączy się z powstającą obwodnicą Lubrańca.


Droga nr 270 łącząca Brześć Kujawski z Izbicą Kujawską w powiecie włocławskim stanowi łącznik pomiędzy autostradami A1 i A2. Przekazanie placu budowy firmie Onde odbyło się w poniedziałek. Wcześniej wykonawca przygotował projekt. Trasa będzie przejezdna, ale obowiązywać będą odcinki z ruchem wahadłowym kierowanym sygnalizacją świetlną oraz ograniczeniem prędkości. Podstawowy zakres zadania związanego z przebudową drogi wykonawca deklaruje zrealizować jeszcze w tym roku. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Łączny koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 30 mln zł.

W najbliższych latach chcemy dokończyć przebudowę wszystkich  ważnych dróg wojewódzkich w powiecie włocławskim. Duża część inwestycji jest już za nami, albo w trakcie prac budowlanych. Teraz ruszamy z kolejną związaną z przebudową siedmiokilometrowej trasy Brześć-Lubraniec. Gruntownie zmodernizowane drogi w tej części regionu będą wzmacniały gospodarczy potencjał powiatu włocławskiego i poprawią bezpieczeństwo mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych – zaznacza marszałek Piotr Całbecki.

Droga zostanie rozbudowana na długości ponad 6,6 km od Brześcia Kujawskiego do obwodnicy Lubrańca. Na połączeniu z obwodnicą powstanie rondo. Jezdnia zostanie wzmocniona do przenoszenia obciążeń rzędu 11,5 tony na oś. Oznacza to, że będzie zdecydowanie bardziej odporna na powstawanie uszkodzeń i kolein.

Równocześnie trwają przygotowania do uruchomienia kolejnych zadań drogowych w powiecie włocławskim. Powstaje dokumentacja niezbędna do zlecenia prac przy przebudowie drogi nr 268 od Brzezia do Brześcia o długości 10 kilometrów. Jeszcze w tym roku planujemy zlecić prace na 5,5-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 268 pomiędzy Chodczem i Wolą Adamową. Przebudowa drugiego odcinka na tej trasie z Woli Adamowej do Chocenia o długości 2,9 km zostanie zlecona  w przyszłym roku. Na te zadania samorząd województwa zdobył środki z funduszy zewnętrznych. Zaawansowane prace trwają przy rozbudowie kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 265 z Kowala do Baruchowa.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA