Weekend na drogach: 2 wypadki, 15 kolizji i 4 pijanych

W weekend włocławscy mundurowi odnotowali dwa wypadki drogowe, a 15 innych zdarzeń okazało się kolizjami drogowymi. Zatrzymano jednego nietrzeźwego kierującego pojazdem mechanicznym i trzech kierujących pod wpływem alkoholu rowerami. Policjanci zatrzymali też trzy prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.


Do pierwszego wypadku doszło w piątek po godzinie 15:30 na ulicy Łubnej we Włocławku. Na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 61-latek jadący rowerem, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na drogę. Rowerzysta zabrany został do szpitala, gdzie okazało się, że odniósł obrażenia powyżej dni 7. Sprawdzona trzeźwość cyklisty wykazała, że był on trzeźwy.

Do drugiego wypadku doszło tego samego dnia kilka godzin później. Około godziny 19.00 dyżurny został powiadomiony o zderzeniu się dwóch pojazdów w miejscowości Krukowo. 20-latka kierując pojazdem peugeot nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi opel, którego kierowca jechał z miejscowości Śmiłowice w kierunku miejscowości Borzymowice. W wyniku zdarzenia pasażer peugeota odniósł obrażenia powyżej dni 7. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Dodatkowo kierująca peugeotem odpowie za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i za to wykroczenie może jej grozić kara do 30 tysięcy złotych. 

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło w sobotę tuż po godzinie 5:00 na ulicy Obwodowej we Włocławku, gdzie spowodował on kolizję drogową z innym pojazdem. 20-latek jadąc mazdą ulicą Obwodową podczas manewru wyprzedzania pojazdu Iveco uderzył w jego tył oraz uszkodził znak drogowy. Policjanci sprawdzili trzeźwości obu uczestników i okazało się, że kierowca mazdy miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po przewiezieniu do komendy 20-latek, w czasie wykonywania czynności do kolizji drogowej, znieważył funkcjonariusza słowami obraźliwymi. Włocławianin trafił do policyjnego aresztu, a na drugi dzień, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzuty związane z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości i znieważeniem funkcjonariusza.  

Natomiast trzech rowerzystów zatrzymanych przez mundurowych na terenie powiatu włocławskiego za jazdę w stanie nietrzeźwości zostało ukaranych przez policjantów mandatami karnymi w wysokości 2 500 złotych. W każdym przypadku cykliści mieli ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, a niechlubnym rekordzistą okazał się 60-latek zatrzymany w miejscowości Lubraniec. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

W trzech przypadkach kierowcy utracili na najbliższe trzy miesiące prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Kontrole prędkości zostały przeprowadzone przez mundurowych na drodze K-91 we Włocławku oraz P-2807C w miejscowości Wieniec Zalesie. Zmierzona przez policjantów ruchu drogowego prędkość wykazała, że kierowcy pojazdów mercedes, vw i ford na obowiązującej ich „pięćdziesiątce” jechali z prędkością ponad 100 km/h . Za popełnione wykroczenie mundurowi ukarali kierowców mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych i zatrzymali im na trzy miesiące prawo jazdy.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA