Kredensem do Monako

Trzech włocławian, miłośników starych samochodów, zamierza przejechać 4500 km kredensem, czyli Fiatem 125p z 1985 roku. Celem podróży jest dojechanie do Monako oraz zdobycie 5000 złotych na dary dla dzieci z Domu Dziecka nr 2 we Włocławku.

Bracia Adrian i Filip Łaźniewscy oraz Marcin Wrzesiński postanowili połączyć swoje motoryzacyjne zainteresowania i pomysł na ciekawe wakacje ze zbiórką pieniędzy na cel charytatywny. Utworzyli załogę, którą bierze udział w rajdzie Złombol 2008.

W dniach od 3 – 20 września 2008, 10 załóg wyposażonych w stare samochody wyprodukowane w krajach bloku wschodniego, przemierzy Polskę, Słowację, Węgry, Słowenię i Włochy, by zrobić sobie zdjęcie pod słynnym Casino Monte Carlo w Monako. Nadrzędnym celem rajdu jest jednak zbiórka pieniędzy na cel charytatywny. To druga edycja rajdu. W zeszłym roku jego uczestnicy zebrali 15 000 złotych, za które zakupiono dary dla 3 domów dziecka z okolic Katowic.

- My postanowiliśmy zbierać środki dla włocławskiego Domu Dziecka nr 2 – mówi Adrian Łaźniewski, uczestnik rajdu. – To nasze rodzinne miasto, do którego wszyscy czujemy sentyment. Wszelkie koszty wyprawy pokrywamy we własnym zakresie. Szukamy jednak sponsorów, którzy mogliby sfinansować zakup darów. Po zakończeniu rajdu zamierzamy sprzedać naszą rajdówkę, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na pomoc kolejnym potrzebującym – dodaje.

Lista darów potrzebnych dzieciom została uzgodniona z władzami placówki. – Potrzebujemy nie tylko odzieży i kosmetyków dla dzieci, ale także sprzęt AGD – mówi Jarosław Pułanecki Dyrektor Domu Dziecka nr 2 we Włocławku. – Liczymy na to że znajdą się firmy i osoby fizyczne, które zainteresują się tą wyprawą i pomogą zebrać potrzebne środki – dodaje.

Pełną listę potrzebnych rzeczy, opis przedsięwzięcia oraz instrukcję jak zostać sponsorem można znaleźć na blogu załogi. Na stronie kredensemdomonako.blogspot.com będzie też można przeczytać także codzienne relacje z tej ciekawej podróży.


Gwarantem należytego rozliczenia zebranych pieniędzy jest Fundacja „Nasz Śląsk” im. gen Jerzego Ziętka, która udostępnia swoje konto. Organizacja ta już po raz drugi jest oficjalnym partnerem rajdu Złombol. W zeszłym roku uczestnicy rajdu zebrali 15 000 złotych, za które Fundacja zakupiła dary dla 3 Domów Dziecka z okolic Katowic. Przekazanie darów zostało udokumentowane przez Katowickie gazety i stacje radiowe.

Członkowie załóg Złombola nie dysponują pieniędzmi, które darczyńcy wpłacili na konto Fundacji. Środki mogą być wydane jedynie przez Fundację na zakup konkretnych darów, których lista musi być wcześniej uzgodniona z Dyrekcją Domu Dziecka. Zakupu dokonuje Fundacja w porozumieniu z władzami obdarowanej placówki.

Zbiórka pieniędzy ma trwać aż do powrotu załogi z rajdu, czyli do 20 września. Środki z dopiskiem „Złombol 2008 – Włocławek” należy wpłacać na konto Fundacji „Nasz Śląsk” im. gen. Jerzego Ziętka na poniższe dane:

KONTO:

Fundacja Nasz Śląsk im. Gen. Jerzego Ziętka
ul. Łani 1
41 – 500 Chorzów
Konto: 72 1050 1214 1000 0023 2153 3859
Tytuł: Złombol 2008 – Włocławek
9 komentarzy

Dirty

ten po lewej uczy sie japońskiego :p

1 1
ID:2214

Sceptyk

generalnie ja tu widze walke o rozgłos i tani poklask niz szczytny cel.

1 1
ID:2220

Adrian Łaźniewski

Do: Sceptyk.
Szkoda, ze tak myślisz o naszej inicjatywie. Niestety bez zdobycia rozgłosu nie da się znaleźć sponsorów, a bez nich nie da się kupić rzeczy, które są bardzo potrzebne dzieciom.
Podsumowując chodzi o rozgłos i szczytny cel. Tani poklask nas nie interesuje.

1 1
ID:2229

Tomek

No i tak trzymać chłopaki. Dokładnie taki sam "kredens" w takim samym kolorze był moim pierwszym samochodem :) Zanm go na wylot. Fajny sprzęt. Kiedyś pojechałem nim do dawnej jeszcze Jugosławi, przez ZSRR i Lwów. Dał radę bez żadnej awarii. Czego i Wam życzę.

1 1
ID:2230

Adrian Łaźniewski

Dzięki Tomek. Wczoraj wypucowaliśmy kredensa pastą do polerki. Lśni jakby dopiero co z lakierni wyjechał :-).

1 1
ID:2241

Rafał L.

Hej Adrian. Dawno Cię nie widziałem, wiele się nie zmieniłeś...uśmiechnięty:) Super pomysł, mam nadzieje, że uda się przeżyć przygodę życia i pomóc dzieciakom.
Trzymaj się.

1 1
ID:2252

Adrian Łaźniewski

Też mam nadzieję, że przeżyję :-). Dzięki za wsparcie

1 1
ID:2255

loker

a ja tam wierze w ich sukces za dlugo ich znam zeby w nich watpic :) trzymam za was kciuki chlopaki pozdro

1 1
ID:2257

kuzyn

eno spokojna głowa pewnie że dojedzie ten samochud chodzi lepiej niż by z salonu wyjechał wiem bo nim jechałem z filipem spoko trzymam za was kciuki chłopaki

1 1
ID:2444


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA