Autobusy na Wszystkich Świętych
Wzorem lat ubiegłych, w okresie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych oraz w dzień tego święta, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Spółka z o.o. we Włocławku uruchamia linie specjalne, które umożliwią dotarcie na włocławskie cmentarze. Trasy tych linii oznaczone będą kolejnymi literami alfabetu, a ich przebieg i okres funkcjonowania przedstawia się następująco:
Linia A - kursuje 1 listopada na trasie ul. Toruńska - Okrzei - Chopina - Cmentarna (Cmentarz Komunalny) i z powrotem tą samą trasą;
Linia B - kursuje 1 listopada na trasie ul. Promienna - Budowlanych - Wysoka - Okrzei - Chopina - Cmentarna (Cmentarz Komunalny) i z powrotem tą samą trasą;
Linia C - kursuje 1 listopada na trasie ul. Promienna - Budowlanych - Wieniecka - Okrzei - Chopina - Cmentarna (Cmentarz Komunalny) i z powrotem tą samą trasą;
Linia D - kursuje 1 listopada na trasie ul. Wiejska - Gajowa - Kapitulna - Robotnicza - Zbiegniewskiej - Kruszyńska - Okrzei - Chopina - Cmentarna (Cmentarz Komunalny) i z powrotem tą samą trasą;
Linia E - kursuje 1 listopada na trasie ul. Kaliska - Chłodna - Okrzei - Chopina - Cmentarna (Cmentarz Komunalny) i z powrotem tą samą trasą;
Linia F - kursuje 1 listopada na trasie ul. Wiejska - Zbiegniewskiej - Kaliska - Planty - Kruszyńska - Okrzei - Chopina - Cmentarna (Cmentarz Komunalny) i z powrotem tą samą trasą;
Linia G - kursuje 1 listopada na trasie ul. Brzezinowa - Jana Pawła II - Kaliska - Zbiegniewskiej - Kruszyńska - Okrzei - Chopina (Cmentarz Komunalny) - Pinczata (Cmentarz Komunalny) i z powrotem tą samą trasą;
Linia H - kursuje 1 listopada na trasie ul. Promienna - Budowlanych - Wieniecka - Kilińskiego - Plac Wolności - Okrzei - Chopina (Cmentarz Komunalny) - Pinczata (Cmentarz Komunalny) i z powrotem tą samą trasą;
Linia I - kursuje 1 listopada na trasie ul. Wiejska - Gajowa - Kapitulna - Zbiegniewskiej - Kruszyńska - Okrzei - Chopina (Cmentarz Komunalny) - Pinczata (Cmentarz Komunalny) i z powrotem tą samą trasą;
Linia K - kursuje 30 i 31 października oraz 2 listopada na trasie ul. Plac Wolności - Okrzei - Chopina (Cmentarz Komunalny) - Pinczata (Cmentarz Komunalny) i z powrotem tą samą trasą.
Szczegółowe rozkłady jazdy dostępne są na stronie internetowej www.mpk.com.pl, a na przystankach zostaną umieszczone w przeddzień okresu ich obowiązywania. Cena biletu na przejazd autobusami linii specjalnych wynosi 2,30zł. i nie zależy od strefy czasowej. Na liniach tych nie przysługują żadne ulgi i zwolnienia z opłat za przejazd.
Przypominamy, że kierowcy zobowiązani są do sprzedaży biletów tylko na przystankach końcowych, na których nie ma punktów sprzedaży. Informujemy również, że 1 listopada 2008r. kursy linii regularnej TESCO i REAL zostają zawieszone. Pozostałe linie kursować będą wg rozkładu jazdy obowiązującego w dni świąteczne. W dniu 1 listopada 2008r. autobusy linii 3,12, i 15 nie będą wjeżdżały w ulicę Cmentarną.