Zmiana ruchu we Wszystkich Świętych

Miejski Zarząd Dróg informuje, że 1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych nastąpi zmiana organizacji ruchu w obrębie cmentarza komunalnego.

W dniu 1 listopada 2008 r. ruch pojazdów na odcinku ul. Chopina od ul. Okrężnej do ul. Kazimierza Wielkiego odbywać się będzie w dwóch kierunkach dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Na całym odcinku ulicy uniemożliwione będą skręty w lewo oraz skręty w lewo z terenów i ulic przyległych do ul. Chopina (wyjątek stanowi wyjazd z ul. Cmentarnej, gdzie będzie możliwy wyjazd tylko w lewo – do miasta). - Ulica Cmentarna, ul. Komunalna i łącznik pomiędzy tymi ulicami będą 1 listopada ulicami jednokierunkowymi. Dojazd do ul. Cmentarnej będzie możliwy tylko od strony ul. Komunalnej. Wjazd w ul. Komunalną od strony ul. Chopina. Wyjazd z ul. Cmentarnej tylko w lewo - w kierunku miasta. Zakazy zatrzymywania: -ul. Cmentarna – po obu stronach od łącznika do ul. Chopina; - łącznik pomiędzy ulicami: Komunalną i Cmentarną - po lewej stronie; - ul. Komunalna – po prawej stronie ulicy.

Parkowanie i postój:
Miejsca parkingowe dla pojazdów osobowych usytuowano przy ul. Chopina: przed Realem, Lidlem, Halą Mistrzów oraz MPEC. Wjazdy na nie oraz wyjazdy mogą się odbywać tylko w prawo. Na ul. Komunalnej i łączniku (pomiędzy ulicami Komunalną i Cmentarną) parkowanie będzie możliwe w miejscach nie objętych zakazami.

Postój taksówek osobowych w dniu 1 listopada 2008 r. wyznaczono przy ulicy Chopina na parkingu dla autobusów (parking przed Halą Mistrzów). Dojazd do postoju ulicą Chopina tylko od strony Al. Kazimierza Wielkiego, ul. Piaski, ul. Ptasią, Sportową oraz ul. Barską.

Lokalizacja handlu:
Al. Chopina:
Sprzedaż kwiatów i zniczy odbywać się będzie na placu przed bramą wjazdową na stadion („dawny „Kibic”), przed starą halą sportową i na terenie parkingu przed Halą Mistrzów (wzdłuż ul. im. K. Górskiego). Dojazd na wyznaczone miejsca z terenu OSiR od ul. Leśnej. Zezwolenia na handel w tym rejonie sprzedawane będą w OSiR. Obowiązuje zakaz sprzedaży w obrębie cmentarza.

Ulica Cmentarna:
Sprzedaż tylko w miejscach wyznaczonych – zezwolenia wydaje Prezes Zieleni Miejskiej. Nie będą wydawane, jak co roku zezwolenia przez Zieleń Miejską na dowóz zaopatrzenia. Zatrzymywanie pojazdów na ul. Cmentarnej w celu rozładunku zaopatrzenia będzie kierowała Straż Miejska

Handel będzie odbywał się w dniach 31 października - 1 listopada:

Kierownictwo Cmentarza informuje, że wszystkie bramy cmentarne (w tym ta od strony Al. Królowej Jadwigi) będą otwarte w następujących terminach:
- piątek 31.10 – g. 7.00 – 15.00
- sobota 1. listopada - cały dzień
- niedziela 2. listopada – cały dzień
W pozostałych dniach zgodnie z dotychczas obowiązującymi zasadami

Stosowne zaświadczenie to karta parkingowa osoby niepełnosprawnej wydana zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Miejski Zarząd Dróg we Włocławku zwraca się z apelem do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie znaków drogowych. Pojazdy parkujące w miejscach niewyznaczonych w obrębie cmentarza mogą zostać odholowane na koszt właściciela.

Na poniższych zdjęciach prezentujemy jak będzie kierowany ruch i gdzie będzie można parkować we Włocławku w dniu 1 listopada.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..