Spółka pomoże przedsiębiorcom

Kujawskie Poręczenia Kredytowe Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - tak będzie się nazywać nowa miejska spółka, która będzie wspierać rozwój gospodarczy małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności poprzez ułatwienie im dostępu do finansowania dłużnego oraz ich kompleksową obsługę w tym zakresie, a także doradztwa i szkolenia.

Celem utworzenia funduszu poręczeń kredytowych jest stworzenie instytucji otoczenia biznesu świadczącej pomoc finansowa, poprzez udzielanie poręczeń kredytów i pożyczek małym i średnim przedsiębiorcom. Osoby prowadzące, głownie małe firmy, często nie posiadaj odpowiednich zabezpieczeń kredytów, posiadaj niskie kapitały własne, zdarza się, że nie mają majątku stanowiącego dla banku odpowiednie zabezpieczenie. Te wszystkie czynniki mogą zahamować ich rozwój.

- Nie ukrywam, ze był to mój pomysł - mówi Andrzej Palucki, prezydent Włocławka. Miejska spółka będzie poręczać przedsiębiorcom kredyty w bankach. Udzielenie takiego poręczenia i w konsekwencji uzyskanie zastrzyku finansowego na pewno przyspieszy rozwój firmy. Zostaną dzięki temu utworzone nowe miejsca pracy. Ponadto spółka będzie pomagała przedsiębiorcom przygotowywać wnioski kredytowe, biznesplany i analizy ekonomiczne przedsięwzięć inwestycyjnych i gospodarczych. Będzie także pośredniczyć i doradzać w pozyskiwaniu środków unijnych. Właściciele firm będą mogli liczyć ba serię szkoleń i seminariów z zakresu nowoczesnych form organizacji i zarządzania oraz z zakresu prowadzonej działalności.

Dodatkowymi atutami przemawiającymi za zasadnością utworzenia Funduszu są brak instytucji niekomercyjnej zajmującej się poręczeniami kredytowymi na warunkach preferencyjnych oraz trudna sytuacja na lokalnym rynku pracy. Spółka będzie się ubiegała o dofinansowanie swojej działalności w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Początkowy kapitał "Kujawskich Poręczeń Kredytowych" stanowić będzie wkład pieniężny w kwocie 700 tys. zł. Udziały w kapitale zakładowym będą miały Gmina Miasto Włocławek (6 tys. udziałów o licznej wartości nominalnej 300 tys. zł), Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku (4 tys. udziałów o licznej wartości nominalnej 200 tys. zł), "Poręczenia Kredytowe" Sp. z o.o. w Warszawie (4 tys. udziałów 200 tys. zł).
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Samorządowcy apelują o mobilizację i udział w wyborach

W najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał Trzaskowski i..

Wybory 2020. Piknik obywatelski za wysoką frekwencję

Już w najbliższą niedzielę o najwyższy urząd w państwie powalczy Rafał..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..