88 nowych przedsiębiorców

Od 31 marca br., czyli od momentu wprowadzenia istotnych zmian w procedurze dotyczącej zakładania własnego przedsiębiorstwa, kiedy to wszystkie formalności związane z rejestracją jednoosobowej firmy można załatwić w Urzędzie Miasta w jednym miejscu, w ewidencji działalności gospodarczej zarejestrowało się 88 nowych przedsiębiorców.

Jest to znacząca liczba nowych firm, biorąc pod uwagę statystyki z poprzednich miesięcy. W styczniu na ten krok zdecydowało się 50 osób, w lutym 49, natomiast w marcu założono 70 jednoosobowych przedsiębiorstw. Ustawa regulująca te przepisy uprościła znacznie zakładanie działalności gospodarczej wprowadzając kilka korzystnych zmian. Wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej oraz zmiana wpisu nie podlegają już opłacie. Dogodnością dla przedsiębiorców jest wprowadzenie jednolitego formularza zgłoszenia osoby rozpoczynającej działalność gospodarczą - zintegrowany wniosek EDG-1. Zastąpił on pięć do tej pory składanych formularzy i umożliwił przedsiębiorcy wpisanie się do wszystkich rejestrów. Formularz EDG-1 jest jednocześnie wnioskiem do Urzędu Statystycznego o nadanie REGON, zgłoszeniem identyfikacyjnym lub aktualizacyjnym do Urzędu Skarbowego, zgłoszeniem lub zmianą płatnika składek do ZUS, albo oświadczeniem o kontynuowaniu ubezpieczenia społecznego rolników. Ten sam wniosek będzie służył również do dokonywania zmian wpisu we wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, informacji o zawieszeniu oraz wznowieniu wykonywania działalności gospodarczej, a także o zaprzestaniu działalności gospodarczej. Przyszłych przedsiębiorców zapraszamy do Biura Obsługi Mieszkańców do stanowiska „ewidencja gospodarcza” (tel. 054 414-47-08).

Szczegółowych informacji udzielają także pracownicy Referatu Ewidencji Gospodarczej w Wydziale Przedsiębiorczości i Promocji Gospodarczej. Wszelkie dokumenty w formie elektronicznej można pobierać z Biuletynu Informacji Publicznej na stronie: www.bip.um.wlocl.pl/index.php?sit=592 oraz na stronach Ministerstwa Gospodarki: www.mg.gov.pl/Przedsiebiorcy/Jedno+okienko.htm
1 komentarz

biznesmen

typowe urzędnicze podejście. Przecież ludzie nie zakładają firm dlatego, że mają jedno okienko. Nie róbcie ludziom wody z mózgu.

0 0
ID:9438


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA