Prezydent w sprawie poczty

W związku z planowaną reorganizacją Poczty Polskiej, prezydent Włocławka Andrzej Pałucki zwrócił się do dyrektora generalnego Poczty Andrzeja Polakowskiego z prośbą o wyjaśnienie dotyczące planowanych zmian we włocławskim oddziale.

Prezydent został poproszony o interwencję przez Związki Zawodowe Pracowników Poczty we Włocławku. Przedstawiciele związków wyrażają zaniepokojenie w związku z docierającymi do nich sygnałami odnośnie planowanych zmian. Mają one polegać m.in. na połączeniu regionów i rejonów. Tym samym połączone zostałyby dwa oddziały – toruński i włocławski - w jedną jednostkę organizacyjną z siedzibą w Toruniu.

Pracownicy włocławskiej Poczty nie zgadzają się z takim rozwiązaniem. Wskazują m.in. aspekt ekonomiczny, podkreślają fakt, iż włocławski oddział generuje wyższe przychody niż toruński, pomimo mniejszej liczby placówek pocztowych, mniejszego obszaru działania i mniejszej liczby ludności. Związkowcy obawiają się także trudności organizacyjnych - braku właściwej koordynacji, wydłużenia czasu przepływu informacji wewnętrznej, utrudnienia monitoringu realizacji bieżących planów.

Prezydent w piśmie do dyrektora Polakowskiego zaznacza, iż pracownicy nie kwestionują konieczności i zasadności przeprowadzenia komercjalizacji przedsiębiorstwa, jednakże nie godzą się ze zmianami kosztem włocławskiej jednostki. Andrzej Pałucki zwraca się z prośbą do Dyrektora Poczty, aby przy planowanej reorganizacji firmy, rozważył wprowadzenie takich zmian, które nie spowodują zwolnień pracowników w oddziale, który znakomicie funkcjonuje i wypracował sobie bardzo dobrą pozycję rynkową. Prezydent podkreśla także, że włocławski oddział jest prężnie działającym przedsiębiorstwem niezwykle ważnym dla miasta.
3 komentarze

Łokietek Władek

Drodzy pocztowcy współczuję Wam ale przypomnijcie sobie sytuację z zamykaniem cukrowni w Brześciu Kuj..tez mieli bardzo dobre wyniki ekonomiczne,najniższy koszt produkcji, najniższy koszt dowozu surowca, ilość osób tam pracujących miała byc wzorcem dla pozostałych oddziałów KSC...a teraz kto ma okazję przejeżdżać w okolicach cukrowni...to moze sobie zobaczyć..krajobraz księżycowy...żadne argumenty dla decydentów..nie sa ważne !!!..dla nich najważniejsze jest to żeby samemu ciepłej posadki nie stracić i przypadkiem komuś się nie narazic...no i chyba najważniejsze w tym wszystkim...zwycięża ten, kto ma NAJLEPSZE PLECY !!!

0 0
ID:9436

Zbulwersowany

A czy pan prezydent wziął pod uwagę ile przesyłek ginie w nasyzm oddziale poczty !!!!!!!
paczki z zagranicy jeśli docierają to 1 na 3 i zawsze jakimś cudem w transporcie uszkadza się opakowanie lub giną pewne rzeczy
pracownicy poczty to w większości ludzie z poprzedniego ustroju. istnieje powiedzenie że od ludzi z poczty można kupić wszystko, od igły po czołg i obserwując ile przesyłek ginie i jakie są terminy ich dostarczania myślę że jest to prawda

0 0
ID:9439

Włoc

Zabrali ZUS,zabiorą i Pocztę.We Włocławku,jak mawiał Kononowicz "ma nie być nic".

0 0
ID:9453


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA