Apel posła Zbonikowskiego

Poniżej przedstawiamy treść apelu posła Łukasza Zbonikowskiego, dotyczącego likwidacji włocławskiego oddziału Poczty Polskiej.

Apeluję do włocławskich parlamentarzystów koalicji rządowej PO-PSL, Pani poseł Domiceli Kopaczewskiej, Pani poseł Ewy Kierzkowskiej, Pana posła Marka Wojtkowskiego i Pana senatora Andrzeja Persona o podjęcie, na najbliższym posiedzeniu Sejmu, wspólnych rozmów z Ministrem Infrastruktury, w sprawie ratowania włocławskiego oddziału Poczty Polskiej.

W wyniku coraz poważniejszych zamiarów Ministra Infrastruktury i Dyrekcji Poczty Polskiej dotyczących likwidacji oddziału pocztowego Włocławek i włączeniu go do oddziału Toruń, już 21 kwietnia 2009 roku wystosowałem interpelację do Ministra Infrastruktury. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi. Nie czekając na nią kolejne tygodnie uważam, że cała grupa włocławskich posłów powinna podjąć bezpośrednie rozmowy z Ministrem, by ratować nasze miasto przed dalszą degradacją. Powinniśmy w sposób szczególny chronić takie instytucje, które dają miejsca pracy wielu włocławianinom i dodatkowo powodują napływ budżetowych pieniędzy do Włocławka. Ponadto skupienie w naszym mieście kilku ważnych instytucji dawało nam do tej pory pozycję miasta subregionalnego. Bez nich będziemy tylko miastem powiatowym.

Apeluję więc i liczę na ponadpartyjną współpracę z parlamentarzystami PO i PSL w obronie włocławskiej Poczty.


Z poważaniem
Łukasz Zbonikowski
12 komentarzy

jaś

PANIE POSLE RATUJMY POCZTĘ ,A PANA ZATRUDNIMY JAKO KIEROWNIKA TRANSPORTU DZIAŁU MELEKSÓW WALCZMY RAZEM O DOBRO WSPÓLNE O POLSKĘ

0 0
ID:9494

OBSERVER

Żal,znowu chłoptyś chce się "wykazać" zainteresowaniem sprawami narodu uciśnionego. Odmelexuj się stary i tak nikt Ci nie wierzy.

0 0
ID:9499

adamcio

Tych dwoje,co napisało wcześniej komentarze,należało by wysłać do.....Poczekajcie jeszcze trochę a z Włocławka -dzieki POpaprańcom-będzie WIOCHA większa od Warząchewki !!!(nie ubliżając mieszkańcom Warząchewki)

0 0
ID:9502

OBSERVRER do Adamcio

Żal mi Ciebie...sługusie psedo męza stanu. Zwróć uwagę że ta persona jedynie ściemnia pod publiczkę swoimi poczynaniami.Swoją drogą to pewnie i tak więcej dla miasta zrobiłem niż Ty.

0 0
ID:9504

Wesoły

Pewnie nasz pan poseł położy się jak Rejtan w drzwiach sejmu RP i rozdzierając koszulę pokaże jej metkę (Bo pewnie za to mu zapłacą) a normalnie było by pewnie szkoda.Może wtedy przemówi w obronie włocławskiej poczty.
Jakby nie było jedna postać i druga przeszła do historii. Jeden do historii Polski drugi do historii wydarzeń towarzysko-politykierskich.
Zapewne apel innej osoby byłby bardziej na miejscu a nie takiej "gwiazdy" polskiego parlamentaryzmu.

0 0
ID:9505

JRL27

Nie wiem czy zauważyłaś/łeś ze włocławek to już jest wiocha i to nie mała tzw. pole minowe, dziurowo, ser szwajcar itd. (CB RADIO) modzi wyjeżdżają bo ie ma tu perspektyw dla nich - praca tylko "z polecenia" lub w markecie na promocji. a co do poczty polskiej niech likwidują oddziały tam gdzie najwięcej jest "kierownictwa' bo w poczcie polskiej na 1 listonosza przypada 5 administracyjnych.

0 0
ID:9506

rysiek

trzeba sie zaptycac czy wlaczenie poczty włocławskiej w rejon toruński spowoduje zwolnienia itd.bo na razie to pan Zbonikowski jest tam gdzie ludzia moga poklaskac.poPISowka zwykła.nie pozdrawiam panie Melex

0 0
ID:9509

Wlłoc

Swoimi opiniami dajecie dowód,że pewnie pochodzicie z gorszej wiochy niż Włocławek.Miasto jest takie,jakich ma mieszkańców.Cieszycie się,że postępuje degradacja miasta,że zabierają ponad regionalne instytucje,niedawno ZUS,teraz Pocztę.Jesli nie czujecie się związani z miastem to proszę bardzo ,można wyjechać,tam skąd pochodzicie.

0 0
ID:9510

Mad Max

Fakt że nasze miasto zamiera zawdzięczamy podobnym parlamentarzystom jak ten aktor o którym piszecie. Sprzedano nas znowu Bydgoszczy i od tego czasu postępuje powolne umieranie Włocławka.Obojętnie co za opcja rządziła ale widać było że nie interesowało ich dobro miasta tylko własne układziki.Nie wierzę już ludziom tego pokroju,karierowiczom.

0 0
ID:9514

Paweł

I co z tego, że wiocha? Ale jaka duża.

0 0
ID:9521

berciu

OOOO :)MELEKSIO już doszedł do siebie i dał głos. A uuuu

0 0
ID:9522

Męski

Jaka piękna męcizna na tej fotce.Predzej na paradę a nie do sejmu ten buziaczek się nadaje.

0 0
ID:9529


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA