Polska moich marzeń cz.3

Nie pisałem tak długo, ponieważ czekałem aż skończy się ta licytacja kto więcej obieca? Kto w końcu obieca bezrobotnym Niderlandy? Więcej to chyba już tylko działkę na Marsie. Każdy kto potrafi samodzielnie myśleć, ewentualnie dodatkowo posłucha komentarzy, dojdzie do wniosku, że są to obietnice nie do spełnienia. Budżet nie jest workiem bez dna. A zadłużenie rośnie, rośnie i rośnie ?

Szacunkowa wartość jawnego długu publicznego (dług instytucji sektora rządowego i samorządowego) pod koniec września 2015 wynosi 1.068,1 mld PLN co daje 28.728 PLN na 1 mieszkańca. Natomiast dług ukryty jest prawie 3-krotnie wyższy. Nie są to dane z kapelusza, ponieważ ?Licznik Długu Publicznego? jest aktualizowany według danych publikowanych przez Ministerstwo Finansów. (ostatnia aktualizacja koniec VI 2015 r. ) Przedstawiając dług publiczny w % PKB mamy jawny 59,5% a ukryty 174,5%. Ile pokoleń będzie go spłacać skoro on stale rośnie?

Nadmieniam, że są to moje osobiste poglądy oparte na faktach i informacjach medialnych czyli publicznych. Nie dzielę Polaków wg poglądów politycznych, religijnych lecz wg statusu  materialnego. Moim zdaniem mamy klasy: 1. miliarderów, 2. milionerów, 3. nowobogackich (czyli średnią) i 4. biednych (najliczniejszą). Nie jesteśmy już w drugiej RP. Polacy potrafią czytać, pisać i liczyć. Gorzej z myśleniem. Kłamstwa, matactwa, półprawdy, nienawiść posługując się socjotechniką wyprały niejeden mózg.  

Analizując programy Komitetów Wyborczych dochodzę  do wniosku, że większość z nich to wyborcze kłamstwa, masa bzdur i populistycznych haseł. Porównuję je do baloników czy wydmuszek.  Otoczka a środek pusty. No bo jak można sobie wytłumaczyć główny punkt programu: My wszystko wiemy jak to zrobić, ale nie powiemy. Czyli zero pomysłów. Otoczka jest po to aby zmanipulować wyborców. Większość komitetów, tych liczących się w rankingach, z wyjątkiem Zjednoczonej Lewicy  obiecuje więcej niż wszystko, aby tylko zdobyć elektorat. Prześcigają się w pomysłach: kto da więcej na dziecko, czy 500 zł wystarczy? Czy ulga na dziecko zmniejszająca podatek, a może kwota odjęta od podstawy podatku nie jest za mała? Czy stawkę podatku uzależnić od ilości osób w rodzinie, z babci emeryturą czy bez? O ile zmniejszyć stawkę podatku, czy/o ile podwyższyć kwotę wolną od podatku? Zlikwidować składkę zusowską i zdrowotną?  Itp. Nie zapomnieliśmy jeszcze jak przed którymiś wyborami obiecywano likwidację abonamentu RTV. I co? Nadal jest i co roku o parę groszy rośnie. Te zapowiadane działania na zmniejszenie rozwarstwienia to wielka ściema, bo nowe wydatki opierają się na dziurze budżetowej, która jest już bez nich. Z pustego i Salomon nie naleje. Jest jeszcze coś wspólnego co łączy te obiecanki Komitetów Wyborczych. Nie ma żadnych pomysłów na zmniejszenie wydatków ani też na zmniejszenie bezrobocia.

Przedsiębiorcy narzekają na wysokie koszty pracy spowodowane współpłaceniem składek. Nie reagują, ponieważ wiedzą, że do tego nie dojdzie. To tylko ściema dla elektoratu, żeby głosował na PO. To jest czysty zysk nadzwyczajny przy śmieciowych umowach i zatrudnianiu na czarno dla przedsiębiorców. Prawo i Sprawiedliwość nawet nie kryje się ze swoim celem w myśl starorzymskiego powiedzenia, że cel uświęca środki. Środki to cała lista obietnic spełnienia pobożnych życzeń Polaków aby pozyskać elektorat, których nie będą musieli spełniać skoro osiągną swój cel. Celem PiS-u jest uzyskanie tylu miejsc w Sejmie i Senacie aby samodzielnie rządzić. A główny cel to zmiana Konstytucji. Mam nadzieję, że nie obudzimy się pewnego ranka w ?katolandzie?, czyli państwie wyznaniowym, gdzie prezydent będzie wydawał dekrety z mocą ustaw wysmażone przez Konferencje Episkopatu (zastępujące Senat i inicjatywę obywatelską), a Sejm dwa razy w roku przyklepywał.

Przypominam sobie takie dwa powiedzonka pasujące do aktualnej sytuacji. Pierwsze z nich to to, że najciemniej jest pod latarnią; a drugie, że najtrudniej jest wymyśleć rzeczy najprostsze. Moje marzenia wpisują się w program Zjednoczonej Lewicy. Co prawda politycy ZL SLD  zapowiedzieli uszczegółowienie swojego programu ale co ja chcę w nim widzieć, żeby głosować na tę listę ze swoimi znajomymi, to chce Wam przekazać.

Po pierwsze: Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych powinna być wyrzucona na śmietnik. W tych dziesiątkach a może nawet  i setkach różnych zwolnień i odliczeń przeciętny Polak gubi się.  A prawo powinno być zrozumiałe dla tych, którzy winni go przestrzegać.  Dlatego też ustawa powinna mieć kilka stron jak proponował PiS kilka lat temu.  Jeżeli chodzi o odpis od podstawy na działalność charytatywną uważam za zupełnie zbędny, ponieważ moim zdaniem umożliwia on dziwne niejasne interesiki między dającym i biorącym, gdyż te pieniądze nie podlegają żadnemu rozliczeniu. Jeżeli ktoś chce dać to moim zdaniem może oddać nawet cały swój dochód ale po zapłaceniu podatku. Formułę 1% podatku powinno się rozszerzyć na kościoły (ogólnie), partie, poszczególne parafie itp.

Po drugie: Pracodawcy cały czas płaczą, że nie mogą zatrudniać większej ilości pracowników z powodu dużych kosztów pracy. Bezczelna hipokryzja. Opłacanie części składek za pracowników na ZUS i zdrowotnych w powiązaniu z umowami śmieciowymi to raj dla wielu przedsiębiorców  aby zgarniać pieniądze. To jest okazja do  prawie bezkarnego oszukiwania państwa na podatkach i składkach. Nie znam przypadków ani z historii ani z kina, żeby jakaś rodzina w ciągu jednego pokolenia stała się milionerami. W Polsce jest to możliwe. Dlatego moim zdaniem umowy zlecenia powinny być tak skonstruowane aby nie mogły zastępować umów o pracę.Pracodawcom w miejsce składek płaconych za pracowników podwyższyć wynagrodzenie pracownikom. Natomiast składki pracownicze pozostawić bez zmian. Można podwyższyć próg podatkowy. Likwidacja całkowita składki jak mówi  PO to totalna bzdura.  Dodatkowo powinno się  podwyższyć kary za zatrudnianie ?na czarno? np. jak w Niemczech. Nie mam możliwości na dokładne przeliczenia ale tak na oko to budżet powinien zyskać i dodatkowo zmaleje bezrobocie. Z tego też będą oszczędności.    

Po trzecie: Licytacja w pomocy dla dzieci z rodzin wielodzietnych zaczyna dochodzić do granic absurdu. Ja widzę dwa powody wielodzietności: nieświadomy i świadomy. Jeżeli chodzi o nieświadomy to jedyne rozwiązanie polega na uświadamianiu partnerów. Przedmiot życie w rodzinie powinien być od samego początku w miejsce religii rzymsko-katolickiej. Uczmy dzieci moralności życia doczesnego zamiast obietnic raju po śmierci. Wracając do świadomego wyboru modelu rodziny wielodzietnej to najpierw trzeba uświadomić sobie czy nas na to stać. Niestety wiele osób zmienia kolejność. Najpierw przyjemności z seksu bez opamiętania a potem rączki po kasę do państwa. Niech płacą na wychowanie inni. Czytałem na jakimś portalu o tzw. bykowym. Na tamte czasy to było realne, ale nie teraz. Wracając do państwowej kasy. Obietnice dużych przywilejów dla rodzin wielodzietnych doprowadziły do tego, że pojawił się nowy sposób na życie. Znam rodzinę, w której kobieta postawiła na ten sposób. Rodzina typu 2 + 3, mieszkanie wynajmuje. W którejś kampanii wyborczej do samorządu kandydat obiecywał mieszkanie komunalne dla rodziny z pięciorgiem dzieci. Ojciec nie chciał więcej dzieci. Więc zmieniła ojca dzieci na nowszy model i dorobiła jeszcze dwójkę. Mieszkania dalej nie ma, a sąd nie dał rozwodu. I tak ojciec płaci na piątkę, tylko wciąż mało. Dlatego mamusia wpadła na genialny pomysł. Niedługo kończy się urlop macierzyński a ona po raz kolejny w ciąży. Liczy na następne obietnice. I tak z błogosławieństwem PiS-u budujemy patologię.

Na zakończenie coś do czego może dojść jak będziemy wierzyli w wyborcze obietnice. Mój znajomy szedł do znajomej w odwiedziny. Wiedział, że tam jest dużo dzieci więc kupił torbę słodyczy.  Kiedy już był na miejscu, położył torbę na stole a matka krzyknęła Janek. Zaroiło się od dzieci. Czy one wszystkie mają na imię Janek? Tak, raz zawołam i są wszystkie. A jak chcesz jednego? To wołam po nazwisku.        

Dionizy
2 komentarze

Zbonikowski zawieszony w

No cóż. Uwodzą nas trzy kobiety panie Kopacz, Szydło i Nowickiej. Ponieważ jestem mężczyzną (już przeterminowanym),
swój głos oddam na tą najmłodszą , no i oczywiście najładniejszą.
Poważnie to dla tego, że należy pozbyć się dinozaurów politycznych. przekazać ją czterdziestolatką. Trzeba im przyznać, że zrobili to kulturalnie, elegancko
Program Zjednoczonej Lewicy jest logiczny i realny.
Dziś na ich Konwencji profesor Kołodko, który należy do europejskiej czołówki ekonomicznej uzasadnił, że przedstawiony przez Zjednoczoną Lewicę program ekonomiczny jest realny.
Pan profesor nie jest członkiem tego ugrupowania, jestem przekonany, że będzie On doradcą pani Barbary Do wyborów zostało jeszcze dwa tygodnie. Prawie jestem pewien, że będę głosował na Zjednoczoną Lewicę.

0 1
ID:217

ZL

to obiecanki wyborcze. Niestety politycy nie mają talentu porównywalnego chociażby z braćmi Grimm, więc te bajki są mizeeeerne. Strasznie mizerne... i głupie, bo nie zawierają ŻADNEGO MORAŁU!

0 1
ID:221


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA