WSHE w czołówce niepublicznych uczelni

W dniu 13 maja 2010 r. Dziennik Rzeczpospolita oraz miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” opublikował ranking uczelni wyższych. To już jedenasta edycja najpopularniejszego rankingu w Polsce, który poddaje ocenie między innymi prestiż, potencjał naukowy, warunki studiowania, umiędzynarodowienie kształcenia na poziomie wyższym. Ponownie Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna we Włocławku znalazła się w czołówce niepublicznych uczelni magisterskich w województwie kujawsko – pomorskim.

Opublikowany ranking oceniał uczelnie akademickie, niepubliczne uczelnie magisterskie, niepubliczne uczelnie licencjackie oraz państwowe wyższe szkoły zawodowe.
W Polsce aktualnie działa ponad 300 uczelni niepublicznych, z czego ponad 100 posiada prawo nadawania tytułu magistra na co najmniej jednym kierunku studiów. W tym gronie znajduje się również włocławska Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna.

W tym roku WSHE ulokowana jest na 35 pozycji wśród najlepszych niepublicznych uczelni magisterskich w Polsce (na 96 sklasyfikowanych). Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna we Włocławku poprawiła swój ubiegłoroczny wynik o dwie pozycje (w roku 2009 zajmowała 37 miejsce) i jest druga wśród uczelni niepublicznych z województwa kujawsko – pomorskiego. Pozostałe uczelnie z naszego regionu uplasowały się na następujących pozycjach: 47, 48, 54, 76.

Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna we Włocławku jako jedna z niewielu uczelni niepublicznych w Polsce posiada tak różnorodną ofertę kształcenia. Ponadto WSHE swoim studentom zapewnia bardzo wysoką jakość kształcenia potwierdzoną pozytywnymi ocenami Państwowej Komisji Akredytacyjnej, która oceniała kierunki: administracja (studia I stopnia – licencjackie), ekonomia (studia I stopnia – licencjackie), pedagogika (studia I stopnia – licencjackie i studia II stopnia – magisterskie), pielęgniarstwo (studia I stopnia – licencjackie i studia II stopnia – magisterskie). Kierunek pielęgniarstwo posiada również pozytywną ocenę Państwowej Rady Akredytacyjnej Szkolnictwa Medycznego.

Do tak wysokiej noty Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej w rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” przyczyniły się doskonała baza dydaktyczna oraz jedne z najniższych opłat czesnego. Duży wpływ miała również wysoka ocena kadry naukowo – dydaktycznej o najwyższych kwalifikacjach, aktywność wydawnicza Uczelni, zasoby biblioteczne, zagraniczna wymiana studentów i wykładowców, oferta kształcenia podyplomowego oraz możliwość rozwijania zainteresowań przez studentów
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA