LZK siódme w rankingu szkół rozwijających umiejętności

W tegorocznym Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii znalazło się dwadzieścia osiem szkół z województwa kujawsko-pomorskiego,. Najwyższą lokatę - siódmą - zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej z Włocławka.


W większości rankingów szkół liczą się głównie wyniki matur i sukcesy w olimpiadach. Fundacja Zwolnieni z Teorii oferuje inne podejście, inspirując młodych ludzi do realizacji projektów społecznych w ramach olimpiady. W tym roku rekordowo ponad 27 tys. uczniów z całej Polski, w tym z kujawsko-pomorskiego, podjęło się realizacji projektów, rozwiązując problemy takie jak brak świadomości ekologicznej czy zły stan psychiczny pacjentów. Przy wsparciu nauczycieli około 7,5 tys. uczniów ukończyło projekty, a szkoły wspierające te inicjatywy zdobyły miejsca w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2024.

W rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2024 wyróżniono 458 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, wspierających uczniów w zdobywaniu kompetencji przyszłości i działaniu społecznym. Oprócz 7. miejsca, które zajęła szkoła z Włocławka, znajdują się w nim jeszcze inne szkoły z woj. kujawsko-pomorskiego: I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (11 miejsce), Technikum nr 6 – Zespół Szkół Technicznych we Włocławku (47 miejsce), Technikum im. Zesłańców Sybiru – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy (82 miejsce). Są to placówki, które dają młodzieży wsparcie i przestrzeń na działania społeczne i skutecznie odpowiadają na największe problemy polskiej edukacji, takie jak nadmiar nauki pamięciowej i brak praktycznych umiejętności (wg CBOS 2023 r.), oferując uczniom możliwość działania w praktyce.

Wśród nagrodzonych projektów z województwa kujawsko-pomorskiego jest aż dwanaście, które zdobyły Srebrne Wilki za najlepsze działanie w województwie. Uczniowie i uczennice skupiali się w tym roku między innymi na edukowaniu o bezmyślnym scrollowaniu mediów społecznościowych przez młodzież (projekt Szare Komórki) czy nagłaśnianiu o warunkach w schroniskach (projekt Save Animals 2.0). W ciągu 10 lat Olimpiady Zwolnieni z Teorii ukończonych zostało blisko 8 tys. projektów, które umożliwiły młodym ludziom zdobycie uniwersalnych kompetencji przyszłości niezbędnych w życiu. 

gość-83865

Warto dodać , że grupa projektowa SaveAnimals2.0 z Zespołu Szkół Ekonomicznych jako jedyna z Włocławka otrzymała srebrnego wilka, a szkoła uplasowała się na 5 miejscu w naszym województwie.

0 0
ID:86326


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA