Organizatorem Zlotu jest Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Militarnych i Off-Roadu Patrol Włocławek, który był inicjatorem kilku imprez o charakterze wojskowym również we Włocławku. Sam Zlot odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie plaży nad jeziorem Borzymowskim w Choceniu i jest otwarty dla każdego odwiedzającego za darmo. Będziemy mieli możliwość zatem podziwiać wielkie ciężarówki, wozy opancerzone, Bojowy Wóz Piechoty (BWP-1) oraz haubicę na gąsienicach Goździk, które będą poruszać się po specjalnie utworzonym czołgowisku.
Ponadto dla wszystkich odwiedzających czekać będą stoiska z militariami oraz pamiątkami, gastronomia, a dla odpoczynku przepiękna plaża. Teren obozu zlotowego oraz czołgowisko będą dostępne tylko dla zarejestrowanych uczestników Zlotu, natomiast impreza ma charakter otwarty. W sobotę na zlotowej scenie ustawionej na samej plaży wystąpi zespół Arsenał.
W niedzielę dalszy ciąg atrakcji na terenie Zlotu nad jeziorem Borzymowskim oraz parada pojazdów (godz. 12.00), która zakończy się około godziny 13.00 we Włocławku przy przystani u ujścia Zgłowiączki do Wisły. Tam odbędzie się poczęstunek oraz zakończenie Zlotu. Parada pojazdów militarnych przejedzie z Chocenia, w kierunku Kruszyna, os. Michelin i następnie ul. Kruszyńską, Chopina, przez Plac Wolności, Brzeską do przystani przy ul. Piwnej.