Janusz Radek w „Browarze B.”

Nietuzinkowy artysta, niebanalny człowiek, niezwykły wokalista i kompozytor, a przede wszystkim charyzmatyczny frontman wystąpi w „Browarze B.” 22 października o 18.00.


Doskonale odnajduje się we wszystkich zadaniach, jakie podejmuje. Był Pukiem w „Śnie nocy letniej” i Judaszem w rock-operze „Jesus Christ Superstar”, Śpiewakiem Wędrownym w „Operze za trzy grosze” i Kasparem Beilem w „Opowieściach jedenastu katów”.

Publiczność zachwyca swoboda, z jaką pokonuje granice stylistyk, gatunków i nastrojów. Radek może pochwalić się niesamowitą skalą głosu: potrafi śpiewać jak kobieta i jak mężczyzna, intymnie i ekspresyjnie.
Wokalista nagrywał już m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Preisnerem, Ryszardem Rynkowskim czy Arturem Gadowskim. Zadebiutował w roku 1990 podczas Olsztyńskich Spotkań Zamkowych z Poezją, gdzie zdobył od razu pierwszą nagrodę. Z Grzegorzem Halamą i Robertem Kasprzyckim założył krakowski kabaret Zielone Szkiełko. Bywa artystą Piwnicy pod Baranami. Z piosenką „Pocztówka z Avignon” zajął piąte miejsce w finale polskich eliminacji konkursu Eurowizja 2004. Jego debiutancki album „Królowa nocy” w miesiąc po premierze otrzymał miano Złotej Płyty. W maju 2017 ukazała się płyta „Kim Ty jesteś dla mnie” z wierszami Haliny Poświatowskiej. Halina Poświatowska jest tak wiarygodna i poetycka, że dziś mogłaby być dziewczyną, która pisze bloga i opisuje tam wrażenia dotyczące konfrontacji ze własnymi uczuciami, pragnieniami i namiętnościami. Ja wciąż otwieram jej poezję i spotykam się z Haliną, gdy potrzebuję od niej słowa – mówił w jednym z wywiadów Janusz Radek. Na płycie znalazło się czternaście utworów, które w warstwie kompozycyjnej łączą dwie formy – proste harmonie prowadzone przez fortepian akustyczny ze skomplikowanymi i finezyjnymi chórami. Całość uzupełniają elektroniczne i syntetyczne dźwięki. 

Podczas koncertu usłyszeć można najbardziej znane piosenki Janusza Radka, m.in.: Kiedy U-kochanie, czy Dziękuję za miłość, Dziwny Ten Świat, Domek bez adresu, Groszki i Róże, Sur Le ponte D’Avignone, a także inne z całego swojego dorobku. Premierowo Janusz wraz zespołem wykonuje także piosenki z kultowych już „domówek” oraz świetnie przyjętą podczas festiwalu opolskiego piosenkę „Żałuję każdego dnia bez Ciebie”. Ten utwór jako jeden z nielicznych otrzymał wyjątkowo pochlebne recenzje. Koncert przede wszystkim przedstawi Artystę inteligentnego, który świetnie bawi się dźwiękiem i słowem. Zabawy językowe, na których niejednokrotnie opierały się teksty piosenek, balansowały na granicy ironii a nawet sarkazmu.

Przede wszystkim ukazał Artystę inteligentnego, który świetnie bawi się i dźwiękiem, i słowem. Zabawy językowe, na których niejednokrotnie opierały się teksty piosenek, balansowały na granicy ironii a nawet sarkazmu. Prawdę powiedziawszy nie spodziewałam się tak świadomie skonstruowanego komunikatu. Do tego oczywiście prawdziwa wirtuozeria brzmienia. To, jak Janusz Radek bawi się swoim głosem, trzeba usłyszeć na żywo. Żadne nagranie, transmisja TV, czy nawet wsłuchanie się w utwory wydane na oficjalnych albumach – nic nie odzwierciedla wyobraźni dźwiękowej Artysty. A możliwości głosowe ma naprawdę ogromne – 4-oktawowa skala głosu pozwala mu w dowolny sposób bawić się emocjami i tworzyć odpowiedni do utworu nastrój. Co więcej – Radek ujął mnie przede wszystkim nieszablonowością swoich muzycznych propozycji (…) Magdalena Jaroń / Filozofia Sztuki

Koncert Janusza Radka z zespołem w „Browarze B.” organizuje Mazart Bis tel. 511 050 755. Bilety po 60 zł pon.-pt. 8.00-16.00 oraz na www.biletyna.pl. Informacje kasa@ckbb.pl, tel. 54 4270255.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Posłowie PO o kandydaturze Jarosława Chmielewskiego

Dzisiaj posłowie Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz i Arkadiusz Myrcha, zorganizowali..

Rada oceni pracę prezydenta. Obniżą pensję włodarzowi?

Od 1 lipca zacznie obowiązywać rozporządzenie Rady Ministrów, zmniejszające o..

Impas w sprawie mieszkań. Radni SLD chcą porozumienia

Dzisiaj odbyła się konferencja Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, której..

Klub Radnych PiS chce budowy mieszkań we Włocławku

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości, podczas której..

Jest kolejny kandydat na stanowisko prezydenta miasta

W środę odbyła się konferencja radnych niezależnych na której przedstawiono..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..