“Jesień z uśmiechem” – koncert zespołów Rubiny i Gryfy

Najstarsze w Polsce zespoły gitarowe zagrają na jednym koncercie w Browarze B. 27 września o godzinie 18.00. Bilety już w sprzedaży!


To ma być szczególny występ powstałego w październiku 1963 roku włocławskiego gitarowego zespołu Rubiny, pasjonatów muzyki gitarowej. 

Założycielami Rubinów byli: Krzysztof Czarniecki, Krzysztof Puzio, Jerzy Górski i Czesław Obielecki. Zespół, zafascynował się gitarowym brzmieniem brytyjskiego zespołu „The Shadows”. Do założycielskiego składu dołączył Jan Sobczak zastępując przez dwa lata odbywającego służbę wojskową Czesława Obieleckiego. W roku 1969 Krzysztof Puzio, Czesław Obielecki z Jackiem Dombrzalskim, Adamem Pawlikowskim i innymi kolegami założyli zespół BW69, a do zespołu Rubiny doszedł Grzegorz Wiśniewski grający na gitarze basowej i Grzegorz Tomaszewski grający na perkusji, który w tamtym czasie był jeszcze uczniem Technikum Mechanicznego.

Rubiny grały na wielu wieczorkach tanecznych, balach sylwestrowych, imprezach o charakterze ogólnomiejskim i różnych uroczystościach we Włocławku, Bydgoszczy, Grudziądzu. Zespół przyczynił się do dużego ożywienia muzycznego we Włocławku, pod wpływem którego powstało w latach 60-tych kilkadziesiąt grup muzycznych. Cechą charakterystyczną zespołu Rubiny był i jest fakt grania na gitarach wykonanych własnoręcznie.

Zespół Rubiny grał do 1972r, a po 30 latach przerwy, w 2002 r. reaktywował się w składzie trwającym do dzisiaj : Krzysztof Czarniecki – gitara prowadząca, Jerzy Górski – gitara rytmiczna, Grzegorz Tomaszewski – perkusja i Ryszard Kawczyński – gitara basowa.

Zespół Gryfy powstał w Toruniu w 1964 roku w składzie: Roman Krawczyk – perkusja (kierownik zespołu), Leszek Sochan – gitara basowa, Zbigniew Polakowski – gitara solowa, Andrzej Chojnacki – gitara rytmiczna i Piotr Nagiel – wokalista. Koncertowali w całej Polsce przez około 10 lat, dopóki od występów nie oderwały ich obowiązki zawodowe i rodzinne. Po 43 latach przerwy Leszek Sochan i Roman Krawczyk postanowili reaktywować zespół. Próby zaczęły się wiosną 2017 roku w Yacht Clubie Anwil w Zarzeczewie koło Włocławka, dzięki Wojtkowi Wareckiemu, który od kilkunastu lat, skupia w klubie Marina w Zarzeczewie niemal 3 pokolenia pasjonatów muzycznych z Włocławka. Z początkowego składu Gryfów pozostały dwa filary : Roman Krawczyk – perkusista i szef zespołu, mieszkający w Brodnicy i Leszek Sochan – gitarzysta basowy mieszkający w Warszawie. Do zespołu doszli: Krzysztof Czarniecki – gitarzysta prowadzący z Włocławka i Jerzy Górski – gitarzysta akordowy z Włocławka. Od 2017 r. Gryfy prezentowały się na 17 występach w Ciechocinku, Elblągu, Brodnicy, nad jeziorem Piaseczno k.Brodnicy, we Włocławku i w Zarzeczewie.

Gościem specjalnym koncertu będzie Adam Pawlikowski, muzyk, kompozytor i aranżer, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, współzałożyciel legendarnego zespołu BW 69. Współpracował m.in. z Bogusławem Mecem, Grażyną Łobaszewską, Kaliną Jędrusik, Ewą Bem i Andrzejem Zauchą.

BILETY 20 ZŁ W BROWARZE B. PON.-PT. 8.00-16.00 ORAZ TUTAJ.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Tarcza Antykryzysowa - ochrona przed skutkami epidemii

Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników – temu ma..

W obawie przed koronawirusem podpisano porozumienie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ratusz zorganizował kolejną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..