Po czerwcowych zaręczynach nadszedł czas na przypomnienie dawnych zwyczajów weselnych, które zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy Bachorne Nowe” z Osięcin. Dowiemy się m.in. jak wyglądały stroje ślubne państwa młodych, co otrzymywali od rodziców dziewczyny po powrocie z kościoła, jaką rolę podczas uczty weselnej odgrywali starszy i młodszy drużba. Usłyszymy przyśpiewki, zobaczymy tańce weselne i oczepiny.
Ponadto na scenie wystąpią Kapela Ludowa „Echo Kujaw” z Wierzbinka i Zespół Folklorystyczny „Kujawioki” z Osięcin. Jak na wesele przystało, nie zabraknie w ich wykonaniu muzyki, pieśni i tańców kujawskich, przy których, mamy nadzieję, zawirują uczestnicy imprezy.
Dzieci zaprosimy na warsztaty rękodzieła ludowego – rzeźby w korze, malowania zakładek we wzory fajansowe, przyozdabiania weselnej jabłoneczki, wyplatania koszyczków, toczenia naczyń na kole garncarskim, drukowania wzorów za pomocą klocków na materiałach oraz zabawy na wiejskim podwórku i konkursy sprawnościowe przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną z Krzewia.
Zainteresowani wezmą udział m.in. w pokazie uruchamiania młyna wodnego, kucia żelaza na gorąco, tłoczenia oleju i wyrobu masła.
Już od godziny 13.00 wzdłuż skansenowskiej drogi znajdować się będą stragany
z wyrobami sztuki ludowej, rękodzieła i lokalnych smakołyków.
Bilet wstępu w dniu imprezy:
Normalny – 20 zł
Ulgowy – 10 zł