Włocłavia w czołówce tabeli

W 2. kolejce rozgrywek o mistrzostwo III ligi Włocłavia Oltech Włocławek rozgromiła na własnym boisku Mieszko Gniezno 5:1.

Podopieczni Wojciecha Rojewskiego od samego początku spotkania przejęli inicjatywę i w niespełna siedem minut gry włocławianie prowadzili 1:0. Bramkę po podaniu Dawida Kwiatkowskiego zdobył Marcel Haberski. Drugą bramkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Billego Abbota, strzałem głową zdobył Łukasza Drwięga. Po 10 minutach kolejny raz bramkarz gości musiał uznać wyższość rywali. Trzecia bramka dla włocławskiej drużyny padła po stałym fragmencie gry. Rzut rożny dobrze wykonał Billy Abbot, bramkarz gości Adrian Różycki w polu karnym zderzył się z własnym obrońcą, co pozwoliło Radosławowi Budnickiemu na strzał głową z trzech metrów, po którym w 35 minucie Włocłavia Włocławek prowadziła 3:0. Takim wynikiem zakończyło się pierwsze 45minut spotkania.

Po zmianie stron włocławianie nie zamierzali zmniejszać tempa, po jednej z akcji w 50min piłkę z lewej strony boiska dośrodkował Kamil Frąckowiak, ta odbiła się od jednego z obrońców Mieszka Gniezno i trafiła pod nogi Billego Abbota, który zza pola karnego oddał silny płaski strzał, tym samym po raz czwarty w spotkaniu zmuszając "Różę" do wyjęcia piłki z bramki. Ostatnią bramkę dla Włocłavii w 69 minucie strzałem z pola karnego zdobył Dawid Kwiatkowski. Włocławianie w końcówce spotkania mieli jeszcze co najmniej trzy 100% sytuacje, po których wydawałoby się powinna paść bramka, jednak brakło przysłowiowej "kropki nad i". W 87 minucie bramkarza Włocłavi Oltech Włocławek pokonał Marcin Michałowski, który zdobył honorową bramkę dla swojej drużyny. Ostatecznie po zwycięstwie 5:1 nad Mieszkiem Gniezno, Włocłavia Oltech Włocławek zajmuje trzecie miejsce w tabeli III ligi.

WKP Włocłavia Oltech Włocławek - Mieszko Gniezno 5-1 (3-0):
1-0 6' Marcel Haberski
2-0 25' Łukasz Drwięga
3-0 35' Radosław Budnicki
4-0 50' Billy Abbott
5-0 69’ Dawid Kwiatkowski
5-1 87’ Marcin Michałowski

Włocłavia Włocławek: B. Szablewski - Kędzierski (46' T. Szablewski), Serocki, Budnicki, Piotrowski – Haberski (71’ Tłuchowski), Dębicki, Abbott, K. Frąckowiak (62' R. Frąckowiak) - Drwięga (57' Śmigiel), Kwiatkowski.

Mieszko Gniezno: Różycki - Bereżnicki, Piotrowski, Urbaniak, Jackowiak – Mokrzycki (70’ Wiśniewski), Muszyński (46' Góralski), Błaszak (46' Gumienny), Michałowski - Zamiar, Mokrzycki.