A Klasa: "Lider" z kompletem zwycięstw

Lider/Anwis DGS Włocławek odniósł kolejne zwycięstwo w rozgrywkach włocławskiej A-Klasy. Podopieczni trenerów Przemysława Błachewicza i Jacka Zawidzkiego pokonali u siebie Zjednoczonych Piotrków Kujawski 5:1 (1:0).

Pierwsza połowa nie mogła zadowolić widzów zgromadzonych na włocławskim stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Gra była dość niemrawa, przez co głównie toczyła się w środku pola. Zawodnicy Lidera często popełniali proste błędy w ofensywie, przez co z kontry odgrażali się rywale. Jedyną bramkę w pierwszej odsłonie gry w 31. minucie zdobył z głowy Tomasz Piernik po dobrej centrze Daniela Kowalskiego.

Druga połowa wyglądała już nieco inaczej. Piłkarze Lidera od razu ruszyli do ataku, jednak to goście strzelili bramkę. Z rzutu wolnego z około 20. metrów Pawła Ziółkowskiego pokonał Tomasz Jarosiński. Była to pierwsza stracona bramka włocławian w obecnym sezonie. Po tym golu, wydawało się, że mecz będzie o wiele bardziej wyrównany. Tymczasem już 60 sekund później na prowadzenie znowu wyszedł Lider, a strzelcem bramki okazał się Paweł Komorowski. W 72. minucie było już 3:1. Dośrodkowanie zamknął Rafał Bobrowski i z najbliższej odległości pokonał Sebastiana Gawrońskiego. W ostatnim kwadransie gra się zaostrzyła, czego efektem była czerwona kartka dla Zjednoczonych. Dzięki grze w przewadze, włocławianie zdobyli kolejne bramki. Pierw swoje kolejne trafienie dorzucił z rzutu wolnego Paweł Komorowski, a chwilę później wynik ustalił Patryk Baranowski.

Lider/Anwis DGS Włocławek - Zjednoczeni Piotrków Kujawski 5:1 (1:0)