Rozpoczęła się Liga Biegaczy

19 września na Włocławskim Stadionie Przylesie odbył się pierwszy bieg rundy jesiennej Ligi Biegaczy Amatorów. To już VI impreza której organizatorem było Włocławskie Stowarzyszenie Włocławski Klub Biegacza Maratończyk.

W pierwszym biegu rundy jesiennej Ligi Biegaczy Amatorów brało udział 42 zawodników. W biegach dla dzieci i młodzieży wystartowało 11 zawodników, kolejnych 31 biegaczy brało udział w Biegu Głównym Kobiet i mężczyzn .Oprócz zawodników z Włocławka w imprezie brali udział zawodnicy z takich miast jak Olsztyn, Warszawa, Kutno, Krośniewice, Koło, Chojnice i Rypin.

Również w imprezie brali udział uczniowie Włocławski szkół i przedszkoli takich jak: Przedszkole „Kraina Fantazji”, Szkoła Podstawowa nr. 20 ,7, Zespół Szkół nr 3, Gimnazja 6, 14.

Włocławskim organizatorom miłą niespodziankę sprawiła obecność zawodników DGS LKS Vectra Włocławek: Michała Rosiaka ( Młodzieżowy Mistrz Europy, Mistrz Polski w skoku w dal ) i Mateusza Kaczmarka oraz Pana Arkadiusza Gołębiowskiego-specjalista ds. funduszy europejskich w Urzędzie Marszałkowskim woj. kujawsko-pomorskiego.

W Biegu dla dzieci w kategorii do 9 lat wygrał Damian Dase ( ZS3) który z czasem 1 minuta 45.s. przebiegł dystans 400 m, następnie kolejno na miejscu drugim sklasyfikował się Oskar Sasak ( SP 20 ) z czasem 1 minuta 59 s. oraz na miejscu trzecim Zuzanna Tarczyńska ( SP7 – WKB Maratończyk ) z czasem 2 minuty 7 s.

W Biegu dla dzieci w kategorii 10 - 12 lat pierwsze miejsce zajęła Paulina Radzimska ( ZS3) która dystans 1200 metrów pokonała w czasie 7 minut 3 s., drugie miejsce zajęła Patrycja Witkowska ( ZS3) z czasem 7 minut 17 s.

W Biegu dla dzieci i młodzieży w kategorii 13 -15 lat na dystansie 3431 metrów pierwsze miejsce zajął Mateusz Makowski ( Gimnazjum 6 ) z czasem 13 minut 33 s. na drugiej pozycji bieg zakończył Jakub Lubelski ( Gimnazjum 14 – WKB Maratończyk ) z czasem 15 minut 22s 75ss., trzecią pozycję wywalczył Piotr Dzwonkowski ( Gimnazjum 14 – WKB Maratończyk ) z czasem 15 minut 22s. 87ss.

W Biegu Głównym Kobiet na dystansie 6862 metry pierwsze miejsce zajęła Dorota Woźniak ( SKS Florian Chojnice ) z czasem 35 minut 55s. a na drugie miejsce zajęła Katarzyna Kuraczyk
( ZSZ3 ) która pokonała dystans z czasem 36 minut 00s.

W Biegu Głównym Mężczyzn na dystansie 10273 metrów pierwszy na mecie zameldował się Marek Sasak ( KF Forma ) który przebiegł ten dystans z czasem 38 minut 6 s., na drugim miejscu bieg zakończył Andrzej Chmielewski (WKB Maratończyk ) z czasem 38 minut 32 s ,a trzeci był Krzysztof Bałatka ( Kutno ) z czasem 39 minut 22 s.

Najstarszym uczestnikiem biegu głównego został pan Eugeniusz Sikorski z ( SOKÓŁ Koło ) który urodził się w 1934 roku i pokonał dystans 6862 metrów przebiegł z czasem 1 godz.00s. Najmłodszym uczestnikiem imprezy okazał się Patryk Chybinski z Przedszkola Kraina Fantazji.

Więcej zdjęć z rozegranego pierwszego etapu Ligi Biegaczy można zobaczyć
w „Galerii Zdjęć” lub bezpośrednio klikając tutaj
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA