Włocłavia odpadła z Pucharu Polski

Włocłavia Oltech Włocławek odpadła z rozgrywek o Puchar Polski.

W wyjazdowym meczu III rundy pucharu polski na szczeblu okręgu ekipę WKP zatrzymała grająca w A klasie Unia Choceń. Od początku na boisku w zespole gości pojawili się głównie zawodnicy którzy mniej czasu spędzają na boisku w spotkaniach ligowych. W wyjściowym składzie wspomogli ich Billy Abbott, Łukasz Drwięga i Marcin Piotrowski, którzy
pomimo wielu sytuacji bramkowych nie zdołali pokonać golkipera Unii. Już w 8 minucie po dośrodkowaniu Tomasza Bartczaka bliski zdobycia bramki był Łukasz Drwięga, lecz piłka minimalnie minęła światło bramki. Kilka minut późnie w dogodnej sytuacji znalazł się Bartosz Śmigiel jednak jego strzał z lewej nogi bez trudu obronił Byber. W 18’ groźny strzał po akcji zespołu oddał Abbott, a piłka po raz kolejny nie znalazła drogi do bramki. Osiem minut później pierwszy groźny strzał gospodarzy oddał Paweł Herman. Kolejne minuty spotkania należały ponownie do Włocławian. W 34 minucie po najładniejszej akcji meczu, piłkę po strzale Abbota na rzut rożny sparował bramkarz gospodarzy. Minutę później po dośrodkowaniu z prawej strony Mariusza Sobolewskiego na strzał zdecydował się Drwięga, lecz Byber był ponownie na posterunku. W ostatnie minucie pierwszej części gry na listę strzelców mógł wpisać się Gralewski, ale jego strzał obronił śweitnie dysponowany Byber.

W drugiej połowie spotkania kiedy na boisku zabrakło kluczowych zawodników obraz gry uległ zmianie, a gospodarze zaczęli śmielej atakować, Gospodarze szukali szukali szans w stałych fragmentach gry, gdyż obrona Włocłavii nie pozwalała im na zbyt wiele. Po dwóch dynamicznych wyrzutach z autu i strzałach głową Jagiełły i Szarwasza piłka zatrzymała się na słupku i poprzeczce bramki Włocłavii. Goście w drugiej części wprawdzie dłużej byli w posiadaniu piłki lecz brakowało akcji bramkowych, a po nielicznych Dariusz Kostuniak i Radosław Frąckowiak nie mogli trafić do siatki. Kiedy wydawało się że za moment zobaczymy dogrywkę, dokładne podanie na prawą stronę otrzymał Maciej Małecki i dośrodkował z pierwszej piłki w pole karne wprost na głowę nadbiegającego Marcina Szarwasa a ten umieścił piłkę w siatce włocławskiej bramki.

Unia Choceń – Włocłavia OLTECH Włocławek 1-0 (0-0)
Marcin Szarwas

Unia: Byber – Żychliński, Klimkiiewicz, M. Lewandowski, Malinowski (46’ Barczak) – Herman (74’ Piasecki), Jagiełło, Ł. Lewandowski, Małecki – T. Lewandowski (74’ Szarwas), Faryński,

Włocłavia: Korpalski – Haberski, Kmieć, Szablewski, Piotrowski (46’ Tyjas) – Bartczak (82’ Tłuchowski), Abbott (46’ R. Frąckowiak), Sobolewski, Gralewski – Drwięga (46’ Kostuniak), Śmigiel

pozostałe wyniki III rundy pucharu polski na szczeblu okręgu
Sadownik Waganiec - Lech Rypin 0:1 (0:1)
Jagiellonka Nieszawa - Mień Lipno 4:1 (0:0)
Kujawianka Izbica Kujawska – Start Radziejów 0:4 (0:1)

Więcej zdjęć ze spotkania na stronie wloclavia.futbolowo.pl Źródło: wloclavia.futbolowo.pl
22 komentarze

FUNIA

mimo że nie grali zawodnicy z pierwszego składu nie usprawiedliwia to III -LIGOWCA ŻE ODPADŁ Z ROZGRYWEK WIDAĆ ZMIENNICY SĄ BARDZO SŁAABI ŻE NIE MOGĄ POKONAĆ A KLASOWCA.potwierdza to moją pinie że w trzecioligowych klubach większość zawodników jest słabsza od tych którzy występują w a klasie grają tam tylko i wyłącznie po znajomościach lub jakiś nie pisanych układach .Nie docenia się mlodych chłopaków co grają niżej w ligach ale niechce się ich sprawdzać .Skauci powini poszukać zawodników właśnie w niższych ligach młodych z perspektywą

1 1
ID:13651

do funia

wedlug opisu wyzej i twojego stwierdzam ze nie czytales go ... bo pisze tam wyraznie ze Włocłavia przewazala na boisku lecz braklo skutecznosci gospodarze stworzyli 1 grozna akcje dopiero w 24minucie ale to nie usprawiedliwia naszego zespolu niestety odpadli z pucharu polski mam nadzieje ze w lidze uda im sie zdobyc w sobote w swieciu kolejne 3pkt oraz rowniez wywalczyc w tym roku upragniony awans do 2 ligi

1 1
ID:13661

Kapitan Zbik

Wy jesteście ograniczeni umysłowo pisząc komentarze typu "Włocławia zagrała rezerwowym składem"lub "byli nieskuteczni."Ludzie czy nie jest wyraźnie napisane że to Unia trafiła w słupek i poprzeczkę 3 ligowców, wynika z tego że 1-0 to najniższy wymiar kary dla włoclawian.6 liga kontra 3 liga 1-0 brak słów i wielki wstyd.A wy o 2 lidze wspominacie,bez komentarza.

do kapitana zbika

glupoty piszesz jak dla ciebie 3 sytuacje unii to wiecej niz 5-6 Włocłavii przeczytaj uwaznie opis meczu potem komentuj albo wcale sie nie wypowiadaj na temat naszego klubu bo widac ze jestes nastawiony tylko i wylacznie anty na nasza druzyne a nie chcesz miec druzyny w 2 lub nawet w 1 lidze pozdrawiam!

1 1
ID:13671

do Funi

Faryna,czyzbys to ty ukrywał sie pod tym psełdo? Kto stawia ze to I.F. napisał!!? To jest nagonka na Włocłavie. On zawsze głupoty pisał.

1 1
ID:13674

aaa

Dajcie sobie spokój z tym pucharem.Przed naszą druzyna wazniejsze zadanie!! Liga jest najwazniejsza i walka o jak najlepsza pozycje! Przychodzicie na nastepny mecz na lesnej z Koronowem!!!

1 1
ID:13675

Kolo nie tłumacz się bo w piłce jest jak na zawodach wędkarskich-liczy się to co w sieci he,he.Natomiast masz rację jestem nastawiony do waszego klubu anty,poniważ mówię głośne NIE dla takich klubów jak Włocłavia. Wasze miejsce jest w rozgrywkach zakładów karnych a nie w strukturach Pzpn.

1 1
ID:13680

.

haha tez mi sie wydaje ze to kozak faryna.faryna przyjacielu zagrajcie na normalnym boisku pelnowymiarowym bo rzucac auty z polowy w pole karne(na boisku na ktorym najwygodniej graloby sie po siedmiu)to kazdy potrafi

1 1
ID:13684

kibic

faryna podpisz sie normalnie a nie znow cos wymyslasz... jeszcze nie dawno byles jako kibicka

1 1
ID:13689

nie jestem zadnym twoim "kolo" czy jak ty tam mowisz do swoich czarnych wyimaginowanych kolegow z podworka tym wpisem dales mi do zrozumienia ze jestes zwyklym 12 letnim kibicem kujawiaka ktorego cale zycie jest napinanie sie i pisanie takich komentarzy na roznych stronach sportowych kulturowych czy tez miejskich WSZYSCY ZA TYDZIEN NA MECZ Włocłavia - Victoria !!!!!!!!!!!

1 1
ID:13690

funia

opinia o meczu jest żywcem przepisana ze strony włocłavi to jak mozna ocenc mecz jak prawo głosu ma jedna strona jeszcze raz powtarzam III - ligowiec powinien wygrać z a klasowcem nawet rezerwami.Gra opierała się tylko na BILLIM jak go zabrakło to po grze

1 1
ID:13697

kibic

za jakiś czas nikt nie bęzie pamietał w jakim składzie grał III- ligowiec wynik został i nie zmienia to faktu że nie powinni przegrać z drużyną grająća 3 poziomy niżej