Wilki Morskie lepsze od TKMu Włocławek

W trzecim meczu Finałów Mistrzostw Polski Juniorów Starszych TKM Włocławek uległ 52:64 drużynie STK Wilki Morskie Szczecin.

Od samego początku spotkania Wilki Morkie przystąpiły do ataku, co w piątej minucie spotkania dało gościom prowadzenie (6:13). Chwilę później role się odwróciły i podopieczni trenera Krzysztofa Szablowskiego zaczęli gonić rywali, zmniejszając przewagę gości do trzech "oczek" 23:20. Duża rolę w pierwszej kwarcie odegrał Kamil Sadowski, który zdobył 12 punktów. Drugą kwartę celnym rzutem za dwa, rozpoczął TKM, a rzut osobisty Michała Pietrzaka doprowadził do remisu 23:23. Odpowiedź Wilków nadeszła natychmiastowo. Szczecininie wykorzystując straty i złe zagrania gospodarzy szybko zdobyli 12 punktów i prowadzili 35:23. Po przerwie na żądanie, sygnał do walki rzutem zza linii 6,25cm i z półdystansu dał Michał Pietrzak. W odrabianiu strat Michałowi pomógł K.Sadowski rzutem za trzy i za dwa punkty P.Czerwiński. Ostatecznie schodząc na przerwę włocławianie przegrywali już tylko 33:37.

Przerwa pomiędzy drugą, a trzecią kwartą pozytywnie wpłynęła na zawodników TKMu, którzy zaczęli odrabiać straty do rywali. W piątej minucie III kwarty Dawid Adamczewski rzutem za 3pkt. doprowadził do remisu 40:40. Przez drugie 5min tej kwarty zawodnicy TKMu dobrze grali w obronie nie pozwalając Wilkom na zbyt wiele. Niestety dobra obrona w koszykówce to nie wszystko. Tak więc przez drugą połowę kwarty było 4:3. Po 30 minutach gry na tablicy zawodów było 44:43 dla TKMu Włocławek. Czwartą kwartę fenomenalnie zaczęli szczecinianie, którzy w niespełna 6 minut zdobyli 13 punktów przy 2pkt. gospodarzy. Na 3:30 minuty do końca spotkania celną trójką nadzieje na zwycięstwo przywrócił K.Sadowski. Niestety dwie kolejne akcje spudłował Dawid Adamczewski i było 49:60 dla Wilków. Na 1:10 do zakończenia, nadzieję wśród kibiców rozbudził rzutem z dystansu Kamil Sadowski (52:60). Jak się później okazało były to ostatnie zdobyte punkty przez włocławian. W tym momencie na Hali Mistrzów słychać było śpiewy - Gramy w finale, hej Wilki gramy w finale - w wykonaniu zawodników KS Spójnia Stargard Szczeciński. W końcowych sekundach spotkania wsadem popisał się Jacek Kujawa, a rzutem za dwa wynik na 52:64 ustalił drugi strzelec szczecinian Tomasz Gielo.

W niedzielę, 21 marca o godz. 10.00 w Hali Mistrzów TKM Włocławek zagra o trzecie miejsce w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów Starszych.

TKM Włocławek - STK Wilki Morskie Szczecin 52:64 (20:23, 13:14, 11:6, 8:21)