Medale naszych wioślarzy na mistrzostwach województwa

Cztery medale zdobyli reprezentanci WTW Włocławek podczas Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego na ergometrach wioślarskich. Złoto zgarnęła Oliwia Muraska, srebra zdobyli Łukasz Żmudziński i Maciej Sieraczkiewicz, a brąz Joanna Reclaf.


Zdecydowane zwycięstwo w kategorii juniorek odniosła Oliwia Muraska, której do pobicia rekordu klubu należącego do Magdaleny Madziewicz z 2004 roku zabrakło 0,2 sekundy. Moment kryzysu na 600 metrów przed metą zaważył, że ten rekord nie padł. Jednak końcowy rezultat 7:08,7 jest także świetnym osiągnięciem. Bardzo dobrze zaprezentowała się wśród juniorek druga z włocławianek, Joanna Reclaf, która zdobyła medal brązowy.

Łukasz Żmudziński w rywalizacji juniorów, zaprezentował bardzo wysoką formę i stanął na podium zdobywając srebrny medal. Aby zdobyć to drugie miejsce musiał stoczyć pasjonującą walkę z Szymonem Wionczkiem z RTW Bydgostia, którego pokonał o 0,2 sek. Drugi nasz zawodnik w tej kategorii, Adam Sieraczkiewicz zajął szesnastą pozycję.

W juniorach młodszych klasę pokazał Maciej Sieraczkiewicz. Wyścig finałowy rozpoczął bardzo mocno, szybko wysuwając się na prowadzenie. Wkrótce zaczął nieznacznie słabnąć i tracić dystans do pierwszej trójki i wydawało się, że miejsce medalowe jest już poza zasięgiem. Maciek walczył jednak do końca i na metę wpłynął na drugim miejscu zostając wicemistrzem województwa. Dobrze zaprezentowali się w tej grupie wiekowej pozostali zawodnicy WTW: Piotr Śliwiński był piąty a Patryk Sadokierski siódmy.

W konkurencji juniorek młodszych WTW Włocławek wystawiło trzy zawodniczki: Wiktoria Zając była szósta, 14 miejsce zajęła Weronika Klasińska, a Julia Gęsicka 16. Wśród juniorów wagi lekkiej nasi  plasowali się w pierwszej dziesiątce zawodów, co należy uznać za spory sukces, ponieważ startowali oni w wyższej grupie wiekowej. Wiktoria Orlińska była siódma, a Wiktoria Małkowska ósma. Filip Niewiadomski finiszował na dziesiątej pozycji. W najmłodszej grupie wiekowej zadebiutowało dwóch młodzików WTW Włocławek: Paweł Grześ w tej konkurencji zajął 27. a Wojciech Śliwiński 35. miejsce.

Prawie wszyscy zawodnicy zrealizowali przedstartowe założenia w stu procentach. Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie zaprezentowało się bardzo dobrze, zdobywając w klasyfikacji klubowej trzecie miejsce za RTW Bydgostia i AZS Toruń.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..