Cztery medale wioślarzy WTW na mistrzostwach Bydgoszczy

Cztery medale - złoty, srebrny i dwa brązowe - zdobyli reprezentanci Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego podczas Mistrzostw Bydgoszczy na ergometrze wioślarskim. Na podium stawali: Piotr Śliwiński, Oliwia Muraska, Wiktoria Klasińska i Wiktoria Zając.

W Szkole Podstawowej nr 31 odbywały się Mistrzostwa Bydgoszczy na Ergometrze Wioślarskim. Były to zawody, które kończyły okres przygotowawczy do zbliżającego się sezonu wodnego. W imprezie wzięło udział ponad trzystu sportowców z trzynastu klubów, wśród nich piętnastoosobowa reprezentacja WTW Włocławek osłabiona brakiem kontuzjowanych Macieja Sieraczkiewicza i Patryka Sadokierskiego.

Najlepszy wynik spośród naszych wioślarzy uzyskał Piotr Śliwiński, brązowy medalista Mistrzostw Polski 2019 (czytaj więcej), startujący w kategorii juniorów młodszych. Przez zdecydowaną większość wyścigu o zwycięstwo walczyło czterech zawodników, jednak fenomenalny finisz Śliwińskiego zadecydował o jego zwycięstwie - na mecie zameldował się z czasem 6:37,8 i zgarnął złoty medal. Ten start udowodnił, że Piotr należy do czołówki krajowej w tej kategorii wiekowej i w nadchodzącym sezonie będzie walczył o najwyższe miejsca.

Srebrny medal dla Włocławka zdobyła w kategorii młodzieżowej Oliwia Muraska, srebrna medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Polski na ergometrze (czytaj więcej).  Oliwia poprawiła swój rekord życiowy z grudnia ubiegłego roku (czytaj więcej) i ukończyła rywalizację z czasem 07:08,1, przegrywając jedynie z członkinią kadry narodowej Katarzyną Boruch.

Brązowe medale padły łupem Wiktorii Klasińskiej i Wiktorii Zając. Juniorka Weronika Klasińska, mistrzyni Polski w czwórce podwójnej (czytaj więcej), na mecie uzyskała czas 7:52,4. Weronika Zając, rywalizująca wśród juniorek młodszych, ukończyła bieg z wynikiem 7:39,7. Do pudła niewiele zabrakło Weronice Klasińskiej (7:54,0) i Filipowi Niewiadomskiemu (6:58,2), którzy w swoich kategoriach zajęli najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce .

W klasyfikacji drużynowej Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie z 54 punktami zajęło czwarte miejsce, ex-aequo z Zawiszą Bydgoszcz. Najlepsi byli reprezentanci LOTTO Bydgostii, drugą lokatę zajęła ekipa AZS Toruń a trzecią Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie.