Fabian Barański gotowy do walki o mistrzostwo świata

fot. Julia Kowacic

Reprezentanci Polski odebrali w sobotę nominacje na Mistrzostwa Świata seniorów, a dzisiaj zameldowali się w Linzu. W imprezie weźmie udział dwanaście polskich osad wioślarskich, wśród nich czwórka podwójna z Fabianem Barańskim w składzie.


Zawodnik Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego notuje kolejny rewelacyjny sezon. Po ubiegłorocznym młodzieżowym wicemistrzostwie Europy (czytaj więcej) i brązowym medalu Młodzieżowych Mistrzostw Świata (czytaj więcej), w tym roku rozpoczął zbieranie medali wśród seniorów. W maju zgarnął złoto w czwórce podwójnej podczas Pucharu Świata w Bułgarii (czytaj więcej), a miesiąc później na Mistrzostwach Europy w Lucernie wywalczył z Mirosławem Ziętarskim złoty medal w dwójce podwójnej (czytaj więcej). Mimo ogromnego sukcesu w dwójce, trenerzy kadry widzieli go w składzie reprezentacyjnej czwórki, z którą kontynuował starty w Pucharze Świata. Na torze Malta w Poznaniu wygrali bez najmniejszego problemu (czytaj więcej), a swoją dominację podkreślili złotem na ostatnich zawodach w Rotterdamie.

Puchar Świata w Holandii to była tak naprawdę próba generalna przed Mistrzostwami Świata, na których będziemy walczyć nie tylko o medale, ale także o kwalifikację olimpijską – mówi Fabian - Wypadliśmy tam bardzo dobrze i byliśmy zadowoleni z kolejnego zwycięstwa, jednak nie popadliśmy w euforię. Najważniejsze zawody tego sezonu przed nami i dopiero w Linzu okaże się na co nas tak naprawdę stać.

Ostatnie szlify przed Mistrzostwami Świata wioślarze rozpoczęli na zgrupowaniu w Zakopanem, gdzie skupili się głównie nad poprawą wydolności. Chodzili na długie górskie wycieczki, jeździli na rowerach, trenowali na ergometrach, w siłowni i na basenie. W Wałczu natomiast pracowali nad szybkością i dopracowaniem szczegółów w technice wiosłowania. Był to już typowy trening specjalistyczny. W minioną sobotę reprezentanci odebrali nominacje – do Linzu pojedzie dwanaście osad wioślarskich i trzy parawioślarskie. Poza zawodnikiem WTW Włocławek w składzie męskiej czwórki podwójnej znaleźli się: Dominik Czaja, Szymon Pośnik i Wiktor Chabel. Nasi nie ukrywają, że są w formie i w Austrii chcą zgarnąć pełną pulę.

Na Mistrzostwach Świata chcemy wygrać wszystko, co jest do wygrania. Nasza osada jest bardzo mocna, co już mieliśmy okazję w tym sezonie udowodnić. Wiemy na co nas stać, jesteśmy naprawdę w wyśmienitej formie i już nie mogę się doczekać startów i rywalizacji - mówi Fabian Barański - Jesteśmy pełni optymizmu i wiary we własne możliwości, jednak na spokojnie podchodzimy do startu. To jest sport, a sport jest nieprzewidywalny.

Kadra wioślarzy dzisiaj po południu wyruszyła do Austrii i kilkanaście minut po godzinie 16.00 zameldowała się w Linzu. Mistrzostwa Świata rozpoczną się 25 sierpnia i potrwają do 1 września. Czwórka rozpocznie starty już pierwszego dnia imprezy. Transmisje będzie można oglądać w TVP Sport, na stronie tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

[email protected]

czytaj także:
Fabian Barański: Ciężko trenuję, żeby dorównać tym najlepszym (wywiad)
4 komentarze

gość-39606

medal czuje nosem, nie czuję jednak jego koloru
brawo Fabian!
największy sportowiec z Włocławka
duma naszego miasta
powodzenia!!!!

1 1
ID:81809

gość-74514

Powodzenia!

1 1
ID:81810

gość-76999

Fabian megakozak!!!

1 1
ID:81812

gość-10422

TRZYMAM MOCNO KCIUKI !!!

1 1
ID:81843


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA