Zwycięstwo wloclawek.info.pl i awans na trzecie miejsce

W meczu szesnastej kolejki Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej drużyna wloclawek.info.pl rozbiła Mega Print 109:64. To dwunaste zwycięstwo naszej drużyny, która dzięki tej wygranej awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Ekipa naszego portalu po raz kolejny nie miała litości dla rywali. Tym razem wysoko pokonali Mega Print, drużynę z dołu tabeli czternastej edycji WLKA. Info tradycyjnie bardzo mocno weszło w mecz od początku narzucając swoje warunki i po pierwszej kwarcie miało już szesnaście punktów przewagi. W drugiej odsłonie spotkanie było już bardziej zacięte, jednak nasi wygrali także tę ćwiartkę i do przerwy prowadzili 50:32. Po zmianie stron zespół Bartka Rędzikowskiego podkręcił tempo i po świetnej trzeciej kwarcie powiększył prowadzenie do 28 oczek. Ostatnia część meczu to popis skuteczności naszych koszykarzy, którzy bez litości dziurawili kosz rywali wygrywając kwartę 35:18 i całe spotkanie 109:64.

Kolejny bardzo wysoko wygrany mecz za nami. Mimo, że tym razem graliśmy tylko w siedmioosobowym składzie i byliśmy zdecydowanym faworytem, to nie zlekceważyliśmy przeciwnika. Pewnie wygraliśmy każdą z kwart i całkowicie kontrolowaliśmy sytuację - mówi Bartek Rędzikowski, trener wloclawek.info.pl - To było pierwsze spotkanie rozegrane w takim składzie, a ostatnio mamy spory problem z pełną rotacja. Cieszy pewna wygrana i kolejne punkty, które poprawiły nasza pozycję w tabeli. Idziemy dalej, bo faz play-off tuż tuż.

W następnej kolejce (7-8 marca) wloclawek.info.pl zagra z DGS/Selenka, ostatnią drużyną ligi. W pozostałych meczach o punkty powalczą: Groneko - Piast Bądkowo, SSK Basket - Hotel Aleksander, Mega Print - Sangaz/PartWlo.pl, UKS Feniks - OpenPartner/Autoserwis Radek, Anwil- Smoki, BeMo Nieruchomości - Promot Arkadia Nieruchomości, Geberit- AZS/PUZ oraz Delecta - Raz Dwa Pasta.

Wyniki 16. kolejki WLKA:
Włocławek.info.info - Mega Print 109:64 (30:14, 20:18, 24:14, 35:18)
Info:
Seklecki 15, Korpalski 10, Bierzgalski 5, Rosiak 6(2), Safandowski 14(1), Majchrzak 36, Guziewicz 23(2)
Print: Ciesielski 10(2), Sarnowski 13(2), Sobczak A. 4, Migdalski 22(2), Kafarski 3(1), Mroczkowski 6(2), Januszewski 6

Piast Bądkowo - Maspol D&R 89:67 (25:15, 20:8, 22:26, 22:18)
Piast: Danielak D. 19(1), Nowak 8(2), Andrusiak Ł. 22(3), Marciniak 18, Rosiak 22
Maspol: Langa 2, Trymerski 4, Mularski 2, Kujawa 18, Witwicki 19(2), Witkowski 10, Kłosowski 12

Raz Dwa Pasta - Groneko 82:89 (20:22, 17:27, 21:24, 24:16)
Pasta:
Kauwa 4, Grzybek B. 7(1), Wyborski B.3(1), Miklaszewski 16, Nencki 8(2), Waliszewski 32(2), Spryszyński 8, Falkowski 4
Groneko: Kożan G. 43(7), Kożan P. 12, Pawlata 11, Jaroszewski 4, Żbikowski 9, Kuliński 6

Sangaz/PartyWlo.pl - SSK Basket 97:75 (33:24, 23:15, 20:12, 21:24)
Sangaz:
Więckiewicz 4, Sobczak 16(1), Kręcicki 12(4), Wysiński 16, Ciesielski 20(3), Wojciechowski 6, Orzelski 2, Kwiatkowski 5(1), Jędrzejewski 16(2)
SSK: Wódecki 18(4), Grzędzicki F. 5, Mejer 11(3), Rypiński 2, Leśniewski 4(1), Lisiecki 8, Miziołek 18(1), Ochmański 9(1)

Geberit - Hotel Aleksander 49:70 (8:19, 14:17, 15:15, 12:19)
Geberit:
Szałański 8, Miłkowski (2), Markiewicz O. 9(1), Kaczmarek 12, Drzewiecki 11
Hotel: Różanowski J. 6(1), Antosik 2, Stojak 16, Jaroszewski 11, Malendowicz 4, Szląskiewicz 2, Wasik 2, Borkowski 3(1), Borowicz 4, Bracisiewicz 6, Frontczak 12, Ślufiński D

Delecta - Promot Arkadia Nieruchomości 77:90 (17:28, 15:21, 11:25, 34:16)
Delecta:
Pytel 18(3), Tucholski 9(1), Sieciński 3(1), Urbański 15(1), Pałucki 4, Zboiński 16, Markowski 12(1)
Promot: Grzegorzewski K. 5(1), Saługa 33(3), Karólewski 10(2), Bartoszyński 6(1), Grzegorzewski S. 6, Nejman 3, Dobrosielski 26

DGS/Selenka - OpenPartner/Autoserwis Radek 29:84 (5:18, 11:20, 6:21, 6:22)
Selenka:
Paradowski 10(2), Wysinski 15(2), Płocki 2, Szpręgiel 2
Autoserwis: Mirolewicz 15, Wronkowski 7, Jętczak 5, Gawlak 6(1), Nowak 3(1), Kowalczyk 11, Ochocki 4, Świech 19(1), Kucharski 14

Smoki Włocławek - UKS Feniks/Restauracja Polska 97:83 (17:13, 24:23, 27:24, 29:23)
Smoki: Gontarek 25(5), Brzeziński 21, Kujawa 6, Walk4, Jankowski 2, Wawrzeńczak Ł. 16, Mosakowski 6, Kazimierczak 17
Feniks: Szubski 8(2), Majchrzak 30(3), Skotnicki8, Rojewski 2, Nowakowski P. 6, Matusiak 29(3)

BeMo Nieruchomości - AZS/PUZ 58:85 (9:26, 15:25, 16:19, 18:15)
BeMo: Specjalski 3(1), Tarnecki 3(1), Walczak 6, Podralski M. 12, Podralski K. 18, Szprengel 6(2), Jankowski K 2, Jankowski M. 2, Przybyszewski Mar. 4
AZS: Rybka 4, Brzeziński 18, Wiśniewski 25(4), Sochacki 9, Witwicki 7, Szałek 2, Podgórski 2, Pietrzak 14, Kępski 2, Jaroszewski K. 2

1. Promot Arkadia Nieruchomości 15 29 1348:938 410
2. Open Partner/Auto Serwis Radek 15 28 1138:899 239
3. wloclawek.info.pl 15 27 1411:989 422