Muraska srebrną medalistką halowych Mistrzostw Polski

Oliwia Muraska, zdobyła srebrny medal podczas XXVIII Mistrzostw Polski na Ergomatrze Wioślarskim w Tarnobrzegu. W zawodach wystartował także Fabian Barański, który wśród seniorów zajął trzynaste miejsce z nowym rekordem życiowym.


W sobotę w hali tarnobrzeskiego MOSiRu zorganizowane zostały "Ergowiosła 2019", czyli dwudziesta ósma edycja Mistrzostw Polski na Ergometrze Wioślarskim. Nie mogło zabraknąć tam Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, które wystawiło do rywalizacji w zawodach dwoje swych reprezentantów: Oliwię Muraską i Fabiana Barańskiego.

Oliwia w ubiegłym sezonie szturmem wbiła się do czołówki swojej kategorii wiekowej zdobywając swoje pierwsze medale Mistrzostw Polski (czytaj więcej). Udany rok zakończyła złotym krążkiem podczas halowych mistrzostw województwa w Chełmży (czytaj więcej). W ostatnich tygodniach przebywała na zgrupowaniu kadry narodowej juniorów i do Tarnobrzegu udała się prosto z obozu. Na mecie zameldowała się jako druga (7.15.5) zgarniając tytuł wicemistrzyni Polski. To dopiero piąty medal juniorki w historii startu reprezentantów WTW w krajowym czempionacie halowym. Mistrzostwo wywalczyła Dominika Majchrzyk (Ateny Wałcz), która uzyskała czas 6.54.2s, a trzecie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Barbara Jęchorek (7.19.6s).

Mistrzostwa odbywały się po dwutygodniowym, ciężkim zgrupowaniu kadry narodowej juniorów i szczerze mówiąc mało kto liczył na jakieś życiowe wyniki. Ja również nie czułam się zbyt mocna, ale wiedziałam, że jestem w gronie faworytek do medalu - mówi Oliwia Muraska - Start był zaskakująco dobry, wyszłam od razu na drugą pozycje i udało mi się utrzymać ją do końca. Na pokonanie zeszłorocznej mistrzyni i rekordzistki kraju nie było szans. Mimo niezbyt dobrego czasu jestem bardzo zadowolona z wywalczonego miejsca.

W Tarnobrzegu wystartował także Fabian Barański, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Świata (czytaj więcej) oraz wicemistrz Europy (czytaj więcej). Włocławianin rywalizował tym razem wśród seniorów i po mocnym wyścigu zajął ostatecznie trzynaste miejsce bijąc przy okazji swój rekord życiowy na dystansie 2000m. Nowa życiówka wynosi obecnie 6.01.5 i jest lepsza od ubiegłorocznego czasu o cztery sekundy. Warto dodać, że w rankingu młodzieżowców Fabian był zdecydowanie najlepszy, a w grupie zawodników rywalizujących o miejsce w reprezentacji zajął siódme miejsce.

Mistrzostwa Polski zakończyły się dla mnie pomyślnie, zrealizowałem założenia trenerów, czyli ustanowiłem nowy rekord życiowy na dystansie dwóch kilometrów – mówi Fabian Barański - Cieszy to przede wszystkim dlatego, że tę imprezę wzięliśmy praktycznie z marszu, bez żadnego szczególnego przygotowania. Do Tarnobrzegu udaliśmy się prosto z Jakuszyc, gdzie przebywaliśmy na zgrupowaniu Reprezentacji Polski.

Po MP Barański wybiera się do włoskiego Livigno, gdzie przez trzy tygodnie będzie przebywał na kolejnym zgrupowaniu kadry. Z Italii Polacy przeniosą się prosto do Portugalii i tam będą już szlifować formę przed startami na wodzie.

przemek@wloclawek.info.pl
1 komentarz

gość-43232

Brawo włocławscy wioślarze. Dziękujemy! Dobra robota

4 0
ID:80304


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..