Muraska i Śliwiński z medalami mistrzostw województwa

Dwa medale zdobyli reprezentanci Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego podczas Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego na ergometrach wioślarskich w Chełmży. Złoto zgarnęła Oliwia Muraska, a srebrny krążek zdobył Piotr Śliwiński.


Mistrzostwa województwa to ostatnie zawody kończące sezon, bardzo udany dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego. WTW wystawiło na zawody dwudziestu zawodników, spośród których najlepiej spisali się Oliwia Muraska i Piotr Śliwiński, którzy stanęli na podium.

Oliwia, która ma za sobą niesamowity sezon (czytaj więcej) odniosła bezapelacyjne zwycięstwo bijąc przy okazji swój rekord życiowy (7:14,3). Wynik ten jest trzecim wynikiem na 2000 metrów wśród siedemnastolatek w historii włocławskiego klubu. Lepiej od niej popłynęły tylko Katarzyna Wołna (7:13,5) i Magdalena Madziewicz (7:13,6). Wyniki te, uzyskane ponad czternaście lat temu były osiągane przez późniejsze medalistki Mistrzostw Świata Juniorów.

Jak zawsze do pokonania przede mną był dystans dwóch kilometrów. Po przejechaniu tysiąca metrów miałam lekki kryzys, jednak udało się go szybko zażegnać. Dopłynęłam na pierwszym miejscu wygrywając kategorię juniorek i bijąc przy okazji swój rekord życiowy rewelacyjnym czasem – opowiada Oliwia Muraska - Patrząc na wcześniejsze założenia trenera spełniłam zadanie w 101%. Z wyniku jestem bardzo zadowolona i takim oto miłym akcentem kończę swój niezwykle udany, brązowy sezon wioślarski.

Drugi medal na tej imprezie padł łupem Piotra Śliwińskiego, tegorocznego wicemistrza Polski w skiffach (czytaj więcej). Zawodnik WTW w rywalizacji młodzików na 1500 metrów zajął drugie miejsce z bardzo dobrym wynikiem 5:07,7. Przegrał tylko z Michałem Siudą z Wisły Grudziądz o niespełna dwie sekundy. Podopieczny trenera Wojciecha Reteckiego osiągnął wynik, który jest czwarty w historii Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

To był morderczy start, jak każdy na ergometrze. Wysiłek się opłacił i przywiozłem z Chełmży srebrny medal. Oczywiście jestem bardzo zadowolony, bo jednak zdobyć medal na ergosie jest trudno, a konkurencja nigdy nie śpi - mówi Piotr Śliwiński - Szczerze mówiąc po cichu liczyłem na podium, ponieważ byłem bardzo dobrze przygotowany  przez trenera Reteckiego no i byłem jednym z faworytów. Start uważam za bardzo udany - mimo że przegrałem złoto o niecałe dwie sekundy, to udało mi się wykręcić najlepszy dotychczas wynik na tym dystansie.

Wśród młodziczek najlepiej spisały się siostry Klasińskie. Wiktoria z czasem 6:01,1 uplasowała się na szóstej pozycji, a Weronika była siódma (6:02,9). Dwunastą pozycję zajęła w debiucie Wiktoria Zając. Szesnasta była Oliwia Mangutow, 27. Julia Gęsicka, 34. Karolina Erenc, a 40. Amelia Hanke. W konkurencji juniorek młodszych najlepiej popłynęła debiutantka Joanna Reclaf, która zajęła szóstą lokatę. Dziesiąta była Magdalena Szprengiel, Wiktoria Orlińska - 21, a Wiktoria Małkowska - 23. Wśród juniorów młodszych trzynaste miejsce zajął Patryk Sadokierski, 29. Maciej Sieraczkiewicz, a Filip Niewiadomski 40. W wyścigach juniorów Łukasz Żmudziński był dziesiąty, natomiast wśród seniorów Grzegorz Ziółkowski zajął piąte miejsce. W konkurencji juniorek wagi lekkiej Edyta Adamowska była ósma.

W klasyfikacji klubowej Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie uplasowało się na wysokiej czwartej pozycji, ustępując tylko Lotto Bydgostii, AZS Toruń i Wiśle Grudziądz.

[email protected]
4 komentarze

gość-68115

brawo Piotr! Jest Moc!!!

1 1
ID:79961

gość-82765

Oliwia jesteś niesamowita.Tak trzymaj, będziesz wielką sportmenką. Juź widzę Ciebie na pudłach wielkich imprez wioślarskich!

1 1
ID:79971

gość-27277

Oliwia naprawdę w tym roku przeszła samą siebie
brawo!!! złote medale MP czekają!!!

1 1
ID:79972

gość-68821

Super Piotrek , praca przynosi efekty !

1 1
ID:79975


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA