Medale wioślarzy na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Tytuł mistrzowski, dwa wicemistrzostwa oraz brązowy medal - to bilans zawodników Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego po Mistrzostwach Polski, które w miniony weekend zorganizowane zostały na torze "Malta" w Poznaniu.


W weekend na torze regatowym "Malta" w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików w wioślarstwie. Impreza zorganizowana w stolicy Wielkopolski była ostatnią rangi mistrzowskiej w tym sezonie. Nie mogło na niej zabraknąc zawodników Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego, którzy jak zwykle rewelacyjnie się spisali.

Faworytem do złota był Fabian Barański, który tydzień temu na tym samym torze zgarnął brąz Mistrzostw Europy w konkurencji dwójek podwójnych (czytaj więcej). Tym razem wystartował w konkurencji jedynek młodzieżowców i jak burza przeszedł eliminacje. W finale nie dał konkurentom żadnych szans i bez najmniejszego problemu zdobył złoto meldując się na mecie z dziesięciosekundową przewagą nad Maciejem Madajem z LOTTO Bydgostii. Czas 6:55,5 to nowy rekord życiowy Barańskiego, lepszy od poprzedniego aż o osiem sekund.

Młodzieżowymi Mistrzostwami Polski zakończyłem najważniejszą część sezonu. Wygranym skiffem w Poznaniu postawiłem przysłowiową kropkę nad i - mówi Fabian Barański - Teraz przede mną jeszcze Mistrzostwa Europy. Będziemy tam płynąć z Mateuszem Świętkiem dwójkę podwójna i na pewno pojedziemy tam walczyć o najwyższe cele.

Zadowolony z doskonałej postawy swojego podopiecznego jest trener WTW Krzysztof Gabryelewicz, który wykonał z Fabianem ogrom pracy w tygodniu dzielącym obie imprezy. Jak sam mówi nie jest łatwo w tak krótkim czasie przestawić się z dwójki na skiff.

Po udanych Mistrzostwach Europy mieliśmy bardzo niewiele czasu na przestawienie wiosłowania Fabiana. Skiff to jednak inna, trudniejsza technicznie konkurencja. Udało się w ciągu kilku dni doprowadzić wszystko do optimum, czego efektem było zdecydowane zwycięstwo – mówi Krzysztof Gabryelewicz, trener WTW - Czas uzyskany przez Fabiana jest jego nowym rekordem życiowym, co dodatkowo nas cieszy, zwłaszcza, że jeszcze była lekka rezerwa. Rekord świata młodzieżowców w tej konkurencji wynosi 6:46,5, więc jesteśmy w bardzo dobrym punkcie wyjściowym przed przyszłym sezonem o którym należy pomału już myśleć.

Poza złotem Barańskiego WTW zdobyło jeszcze trzy medale. Świetnie spisał się nasz drugi skifista Piotr Śliwiński. Włocławski młodzik stoczył pasjonującą walkę o złoty medal z Jackiem Bagińskim z Ełku. Na mecie uległ jednak rywalowi przegrywając o niecałe dwie sekundy. Śliwiński zdobywając wicemistrzostwo w skiffie młodzików powtórzył wyczyn Jana Achrema z 1972 r., Marka Szarejko z 1996 r. i Jakuba Sykuły z 2003 roku.

Sezon przepracowałem bardzo dobrze, medal Mistrzostw Polski mówi sam za siebie. Warunki w Poznaniu były ciężkie, a walka o złoto była zacięta do końca. Ostatecznie to zawodnik z Ełku był lepszy - mówi Piotr Śliwiński - Sukces zawdzięczam trenerowi Wojtkowi Reteckiemu, który przygotował mnie do zawodów, za co mu bardzo dziękuję.

Kolejny srebrny medal zdobyły siostry Weronika i Wiktoria Klasińskie w konkurencji dwójek podwójnych młodziczek. Nasze zawodniczki musiały uznać wyższość jedynie duetu z Posnanii Poznań. Druga nasza dwójka, Oliwia Mangutow i Karolina Erenc zajęła drugie miejsce w finale B, co dało im ostatecznie ósmą pozycję w tych mistrzostwach. Dużym sukcesem zakończył się także finał jedynek młodziczek, w którym Julia Gęsicka finiszowała na trzeciej pozycji, powtarzając tym samym zeszłoroczny sukces Magdaleny Szprengiel.

przemek@wloclawek.info.pl
3 komentarze

gość-60968

Gratulacje dla włocławskiego klubu.

5 0
ID:78378

gość-78049

Dla klubu też..., ale przede wszystkim dla zawodnika i trenerów.

2 0
ID:78381

gość-56897

brawo Fabian

1 0
ID:78382


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Czwarta sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego

18 marca odbyła się IV sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przed..

PiS przedstawił kandydatów do PE z kujawsko-pomorskiego

W Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której zostali zaprezentowani..

Radni PiS o ekspertyzie dotyczącej remontu hali OSiR

Remont hali sportowej kosztował prawie 10 milionów złotych. Kilka miesięcy po..

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..