Sarnowski prezesem aeroklubu, Nowakowski zrezygnował

Bartosz Nowakowski po półtora roku pracy zrezygnował z funkcji prezesa Aeroklubu Włocławskiego, głównie ze względu na brak czasu. Nowym prezesem został wybrany Sławomir Sarnowski, dotychczasowy wiceprezes zarządu AW.


Nowakowski na fotelu prezesa zasiadał od listopada 2017 roku (czytaj więcej). 22 stycznia 2019 na posiedzeniu zarządu Aeroklubu Włocławskiego złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Na co dzień jest ortopedą w Szpitalu Wojewódzkim we Włocławku i miał zbyt mało czasu na to, by należycie zajmować się sprawami aeroklubu i lotniska. Jak sam mówi zrezygnował dla dobra klubu, którego jest aktywnym członkiem od ponad dwudziestu pięciu lat.

Teraz chce się przede wszystkim skupić na szkoleniach młodych adeptów, bo to kocham i potrafię robić bardzo dobrze. Świadczą o tym uzyskiwane przez moich podopiecznych wyniki oraz ich bezpieczne loty – mówi Bartosz Nowakowski, były prezes AW – Na sterowanie klubem potrzeba dużo czasu, a ja go po prostu nie posiadam. Z żalem podjąłem tę decyzję, jestem jednak pewny, że wyjdzie ona na dobre aeroklubowi.

Na tym samym posiedzeniu zarząd powołał nowego prezesa, którym został Sławomir Sarnowski, dotychczasowy wiceprezes Aeroklubu Włocławskiego. Sarnowski poza orientacją w temacie naszego lotniska posiada również gruntowne wykształcenie lotnicze oraz bardzo dużą wiedzę z zakresu zarządzania, ponieważ przez kilkanaście lat był prezesem miejskiej spółki Saniko. Nowy prezes ma już konkretne pomysły i swoją wizję rozwoju aeroklubu.

Sytuacja aeroklubów w naszym kraju jest obecnie dosyć ciężka, kiedyś były finansowane z budżetu państwa, teraz muszą utrzymywać się same, ze składek członkowskich, szkoleń lotniczych i organizacji rozmaitych imprez – mówi Sławomir Sarnowski, prezes Aeroklubu Włocławskiego - Posiadamy infrastrukturę w postaci lotniska publicznego, które wymaga inwestycji. Obecnie mamy duże problemy ze startami i lądowaniami. Będziemy walczyć o środki z Urzędu Marszałkowskiego na doinwestowanie pasa startowego, aby zmienić nawierzchnię i zainstalować stałe światła nawigacji. To uatrakcyjni lotnisko i umożliwi lądowanie małych prywatnych samolotów biznesowych.

Sarnowski chce także zainteresować okoliczną młodzież i zachęcić ją do korzystania ze szkoleń organizowanych w Aeroklubie. Chce zintensyfikować szkolenia lotnicze, głownie samolotowe, które przez ostatnie dwa były u nas nieobecne. Obecnie jest duże zapotrzebowanie na pilotów, a wszystko zaczyna się na pierwszych szkoleniach w aeroklubach.

Skład Zarządu AW: Sławomir Sarnowski - Prezes Zarządu, Marek Makarewicz - Wiceprezes Zarządu, Marek Koziński - Wiceprezes i Sekretarz Zarządu, Bogusław Chełczyński - Skarbnik Zarządu, Bartosz Nowakowski - Członek Zarządu, Józef Białobrzewski - Członek Zarządu, Krzysztof Ryniecki - Członek Zarządu, Piotr Iwanicki - Członek Zarządu, Zbigniew Pędziak - Członek Zarządu.

[email protected]
1 komentarz

gość-53006

Samoloty biznesowe ... tylko gdzie we Włocławku taki biznes, że będą samolotami przylatywać?

1 1
ID:80316


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA