Sarnowski prezesem aeroklubu, Nowakowski zrezygnował

Bartosz Nowakowski po półtora roku pracy zrezygnował z funkcji prezesa Aeroklubu Włocławskiego, głównie ze względu na brak czasu. Nowym prezesem został wybrany Sławomir Sarnowski, dotychczasowy wiceprezes zarządu AW.


Nowakowski na fotelu prezesa zasiadał od listopada 2017 roku (czytaj więcej). 22 stycznia 2019 na posiedzeniu zarządu Aeroklubu Włocławskiego złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Na co dzień jest ortopedą w Szpitalu Wojewódzkim we Włocławku i miał zbyt mało czasu na to, by należycie zajmować się sprawami aeroklubu i lotniska. Jak sam mówi zrezygnował dla dobra klubu, którego jest aktywnym członkiem od ponad dwudziestu pięciu lat.

Teraz chce się przede wszystkim skupić na szkoleniach młodych adeptów, bo to kocham i potrafię robić bardzo dobrze. Świadczą o tym uzyskiwane przez moich podopiecznych wyniki oraz ich bezpieczne loty – mówi Bartosz Nowakowski, były prezes AW – Na sterowanie klubem potrzeba dużo czasu, a ja go po prostu nie posiadam. Z żalem podjąłem tę decyzję, jestem jednak pewny, że wyjdzie ona na dobre aeroklubowi.

Na tym samym posiedzeniu zarząd powołał nowego prezesa, którym został Sławomir Sarnowski, dotychczasowy wiceprezes Aeroklubu Włocławskiego. Sarnowski poza orientacją w temacie naszego lotniska posiada również gruntowne wykształcenie lotnicze oraz bardzo dużą wiedzę z zakresu zarządzania, ponieważ przez kilkanaście lat był prezesem miejskiej spółki Saniko. Nowy prezes ma już konkretne pomysły i swoją wizję rozwoju aeroklubu.

Sytuacja aeroklubów w naszym kraju jest obecnie dosyć ciężka, kiedyś były finansowane z budżetu państwa, teraz muszą utrzymywać się same, ze składek członkowskich, szkoleń lotniczych i organizacji rozmaitych imprez – mówi Sławomir Sarnowski, prezes Aeroklubu Włocławskiego - Posiadamy infrastrukturę w postaci lotniska publicznego, które wymaga inwestycji. Obecnie mamy duże problemy ze startami i lądowaniami. Będziemy walczyć o środki z Urzędu Marszałkowskiego na doinwestowanie pasa startowego, aby zmienić nawierzchnię i zainstalować stałe światła nawigacji. To uatrakcyjni lotnisko i umożliwi lądowanie małych prywatnych samolotów biznesowych.

Sarnowski chce także zainteresować okoliczną młodzież i zachęcić ją do korzystania ze szkoleń organizowanych w Aeroklubie. Chce zintensyfikować szkolenia lotnicze, głownie samolotowe, które przez ostatnie dwa były u nas nieobecne. Obecnie jest duże zapotrzebowanie na pilotów, a wszystko zaczyna się na pierwszych szkoleniach w aeroklubach.

Skład Zarządu AW: Sławomir Sarnowski - Prezes Zarządu, Marek Makarewicz - Wiceprezes Zarządu, Marek Koziński - Wiceprezes i Sekretarz Zarządu, Bogusław Chełczyński - Skarbnik Zarządu, Bartosz Nowakowski - Członek Zarządu, Józef Białobrzewski - Członek Zarządu, Krzysztof Ryniecki - Członek Zarządu, Piotr Iwanicki - Członek Zarządu, Zbigniew Pędziak - Członek Zarządu.

przemek@wloclawek.info.pl
1 komentarz

gość-53006

Samoloty biznesowe ... tylko gdzie we Włocławku taki biznes, że będą samolotami przylatywać?

3 0
ID:80316


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Na sesji podjęto decyzję w sprawie mandatu radnego PiS

Dziś odbyła się VII Sesja Rady Miasta, podczas której radni, głosowali między..

Czwarta sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego

18 marca odbyła się IV sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przed..

PiS przedstawił kandydatów do PE z kujawsko-pomorskiego

W Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której zostali zaprezentowani..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..