4. miejsce TKM Włocławek w Mistrzostwach U20

TKM Włocławek w walce o brązowy medal Finałów Mistrzostw Polski Juniorów Starszych zmuszony był uznać wyższość zawodników Polonii Warszawa i przegrał 40:62.

Od pierwszego gwizdka, poloniści narzucili twardy styl gry, szybko wychodząć na prowadzenie. W piątej minucie spotkania goście prowadzili już dziesięcioma punktami (4:14). Kolejne minuty nie przynosiły poprawy w grze podopiecznych trenera Krzysztofa Szablowskiego. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:7 dla Polonii Warszawa. Początek drugiej kwarty to skuteczna gra polonistów, którzy w dalszym ciągu powiększali przewagę 14:31. Przy siedemnastopunktowym prowadzeniu gospodarze uwierzyli, że nie wszystko jest stracone i zaczęli mozolnie odrabiać straty. Włocławianie skutecznie bronili, co poskutkowało dużą ilością strat drużyny Polonii. W cztery minuty, głównie dzięki skutecznej grze Macieja Michalaka włocławianie zmniejszyli stratę do czterech punktów 29:33.

Przerwa w spotkaniu nie wpłynęła pozytywnie na gospodarzy. Pierwsze punkty w tej kwarcie rzutem za 3pkt. zdobył Michał Kuśmierz. Włocławianie przez całą trzecią kwartę, zdobyli tylko trzy punkty po celnym trafieniu zza linii 6,25cm Patryka Czerwińskiego. Zawodnicy TKMu chcąc szybko odrobić straty oddawali seryjnie rzuty z dystansu. Niestety skuteczność rzutowa włocławian delikatnie mówiąc pozostawiała wiele do życzenia. W tej części spotkania na siedem oddnych rzutów za trzy punkty, trafili jeden. Nie lepiej wyglądała też skuteczność rzutowa za dwa punkty naszego zespołu. Ostatecznie po trzeciej kwarcie TKM Włocławek przegrywał 46:32 i już mało kto wierzył, że gospodarzom uda się odwrócić losy spotkania. Czwarta kwarta to kontynuacja dobrej gry gości, którzy grali mądrą i przemyślaną koszykówkę powiększając dystans. Po sześciu minutach czwartej kwarty włocławianie przegrywali 34:54. Końcówka meczu należała do Marcina Luto, który dobrze obslugiwany przez swoich kolegów zdobył spod kosza sześć punktów i usalił wynik meczu 40:62 dla Polonii Warszawa.

Skuteczność na poziomie 33 za 2pkt.(10/30) i 16 za 3pkt.(5/31) procent była głównym powodem porażki włocławskiego TKMu. Biorąc pod uwagę 24 straty zespołu Polonii Warszawa to włocławianie powinni wygrać spotkanie i cieszyć się z brązowego medalu. Niestety statystyki nie zawsze odzwierciedlają sytuację jaka jest na boisku.

TKM Włocławek - MKS Polonia Warszawa 40:62 (7:20, 22:13, 3:13, 8:16)

TKM Włocławek:
M.Michalak 13(1), P.Czerwiński 9(2), J.Gołębiewski 8, D.Adamczewski 3(1), K.Maciejewski 3(1), P.Witka 2, K.Sadowski 2, P.Szczechowicz 0, M.Pietrzak 0.
MKS Polonia Warszawa: A.Czujkowski 14(1), M.Kuśmierz 14(3), M.Luto 12, B.Bojko 8, P.Śpica 6, P.Jaworski 4, M.Kwiatkowski 2, J.Jędruszak 2, M.Nogajski 0.

W Finale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych, Polonia 2011 Warszawa pewnie pokonała 100:66 STK Wilki Morskie Szczecin i po raz trzeci wywalczyła tytuł Mistrza Polski Juniorów Starszych.

Najlepsza piątka Finałów Mistrzostw Polski Juniorów Starszych:
Kamil Sadowski - TKM Włocławek
Alan Czujkowski - MKS Polonia Warszwa
Tomasz Gielo - STK Wilki Morskie Szczecin
Radosław Bojko - STK Wilki Morskie Szczecin
Piotr Pamuła - Polonia 2011 Warszawa

MPV Finałów Mistrzostw Polski Juniorów Starszych został Krzysztof Sulima.
Najlepszym obrońcą Finałów Mistrzostw Polski Juniorów Starszych wybrany został zawodnik TKM Włocławek Maciej Michalak.

Mecz o 5. miejsce:
Spójnia Starogard Gdański 59:53 Czarni Słupsk
Mecz o 7. miejsce:
Znicz Jarosław 78:72 Śląsk Wrocław

Ostateczna klasyfikacja Mistrzostw Polski Juniorów Starszych rozgrywanych we włocławskiej Hali Mistrzów: