Plast-MIX: Otwock – do trzech razy sztuka

W ubiegłych dwóch latach trasa maratonu w Otwocku zapamiętywana była głównie z powodu grząskich łąk, zimnych strumieni i przepaścistego czarnego błota. Tym razem organizatorzy zrezygnowali z tych wyrafinowanych metod umęczenia kolarzy i przygotowali trasą bardziej przyjazną, co nie znaczy, że łatwą i przyjemną. Mało było wygodnych i gładkich leśnych „cyklostrad”.

Około tysiąc dwustu zawodników rywalizowało na krętej trasie z niewielką ilością piasku. Rytm jazdy zakłócały na wąskich ścieżkach (singltrackach) wszechobecne korzenie. Całość przypominała wytyczony w mazowieckich lasach labirynt, który został bardzo precyzyjnie – chwała organizatorom – oznakowany strzałkami i tabliczkami z podanym kilometrażem. Pogoda po kilku mokrych dniach „odpuściła” i ścigano się w miłym słonku i bezdeszczowo. Jedynie na otwartych przestrzeniach przeszkadzał zawodnikom dość silny wiatr.

Na tą edycję Mazovia MTB Marathon wybrała się skromniejsza niż dotąd reprezentacja WSKG MTB Team. Zabrakło Czesława i dwóch Krzyśków, którzy startowali na innych wyścigach. Mimo to, w najcenniejszej dla WSKG MTB klasyfikacji drużynowej zastępcy spisali się bardzo dobrze uzyskali dobre wyniki. Dla drużyny Plast-Mix MTB Team tym razem punktowali: na dystansie Giga Krzysiek Macieja i Marek Kolanowski, a na Mega Jakub Torzyński i Mateusz Macieja. Tradycyjnie już Kacper Macieja wygrał dystans hobby w swojej kategorii, a Ania Kolanowska była na dystansie Fit trzecia. Edyta Macieja, dla której był to drugi ukończony wyścig, zajęła bardzo dobre 9 miejsce. Po niedzielnych zawodach w klasyfikacji rodzinnej na trzecim miejscu jest trzech panów reprezentujących rodzinę Macieja: Kacper, Mateusz i Krzysztof, zaś drużyna Plast-Mix MTB Team zajmuje miejsce 7.

Nie był to jedyny wyścig, na jakim 9 maja startowali zawodnicy Plast-Mix MTB Team. W tym samym czasie w Płocku obył się II etap cyklu Poland Bike Marathon. Startowali tam Czesław Mączyński i Małgosia Szadura. Oboje zajęli w swoich kategoriach drugie miejsca. - Jak nam doniosła Małgosia, trasa była wprawdzie bardzo urozmaicona, ale królował jeden z wrogów kolarzy terenowych - piasek. Atrakcją płockich zawodów były wyścigi zespołów rowerzysta+pies – konkurencja bardzo widowiskowa. - Kolejnym miejscem, gdzie wystąpili zawodnicy Plast-Mix MTB Team to Trójmiasto. Na wyścigu cross-country w Gdańsku startowali Mateusz Moderhak i Krzysztof Zastawny. Ścigano się na 7 pętlach po 3,5km każda o sumie przewyższeń 910m. W tym silnie obsadzonym wyścigu nasi zawodnicy dojechali do mety tuż za najlepszymi zawodnikami z krajowej czołówki.

Miesiąc maj jest bardzo pracowitym miesiącem dla zawodników WSKG MTB Team.
1 komentarz

***

Gratulacje :)))

1 1
ID:19500


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA