Awans TKMu Włocławek do najlepszej szesnastki

Przez trzy dni w Hali Mistrzów odbywał się turniej Ćwierćfinałów MP Młodzików. Ostatni dzień turnieju dał wiele emocji, gdyż decydował o awansie włocławskiej drużyny do najlepszej szesnastki Mistrzostw Polski.

W pierwszym meczu ostatniego dnia Czarni Słupsk pokonali Żaka Koszalin, co stawiało TKM Włocławek w gardłowej sytuacji, którzy chcąc awansować musieli pokonać MKS Pruszków.

Pierwsza kwarta w wykonaniu zespołu Czarnych była fatalna. Brak skuteczności i słaba postawa w obronie sprawiły, że bez większych problemów zespół z Koszalina uzyskał 13 punktową przewagę. W drugiej kwarcie na boisku pojawił się Wojciech Jakubiak i to głownie dzięki niemu zespół ze Słupska zaczął nawiązywać walkę z rywalem. Druga kwarta wygrana przez Czarnych 23:16. Druga połowa to także dominacja zespołu ze Słupska. Główna w tym zasługa wspomnianego już Jakubiaka. Dodatkowo punktować z pod kosza zaczął Bartosz Lewandowski. Ostatecznie Czarni Słupsk pokonali MKKS Żak Koszalin 77:67.

Cały mecz pomiędzy TKM Włocławek i MKS Pruszków to walka kosz za kosz obydwu zespołów. MKS Pruszków, który miał praktycznie zagwarantowany awans do dalszej fazy postawił na boisku bardzo trudne warunki. Młodzicy włocławskiej drużyny trafili siedmiokrotnie za 3 punkty i to głównie dzięki celnym trójkom w ostatniej odsłonie udało się wygrać czwartą kwartę 14:8, i całe spotkanie. Ostatecznie TKM Włocławek pokonał 59:54 MKS Pruszków. Duże słowa uznania należą się całemu zespołowi, który zostawił dużo serca na boisku i walczył o każdą piłkę.

Dzięki swojej walecznej postawie włocławianie pokonali zespół z Mazowsza i awansowali do dalszej fazy walki o Mistrzostwo Polski.