Młodzicy TKM Włocławek zdobyli wicemistrzostwo Polski

Świetnie spisali się koszykarze włocławskiego Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej podczas turnieju finałowego Mistrzostw Polski U14 rozegranego w Radomiu. Drużyna trenera Arkadiusza Czyżnielewskiego wywalczyła wicemistrzostwo kraju.

Koszykarze TKM Włocławek w minioną środę rozpoczęli zmagania w turnieju finałowym U14 w Radomiu. Po losowaniu trafili do grupy B i zaczęli od pechowej porażki z Basketball Club Sieraków (62:76). Drugie spotkanie z MOSM Tychy na szczęście wygrali 63:55 przedłużając swoje szanse na awans do strefy medalowej. W ostatnim meczu nasi rozbili Start Lublin 75:57, zajęli drugie miejsce w grupie i zapewnili sobie grę w półfinałach.

Drużyna trenerów Czyżnielewskiego i Wiśniewskiego trafiła tam na silną ekipę WKK Wrocław, zwycięzcę Grupy A. Od początku TKM rzucił się na rywali i narzucił własne warunki gry. Po pierwszej połowie prowadził różnicą sześciu punktów, a po zmianie stron kontynuował mądrą grę powoli zwiększając przewagę. Na koniec wyniosła ona dwanaście punktów i dała naszym awans do wielkiego finału Mistrzostw Polski. Tam walczyli dzielnie, jednak nie potrafili znaleźć recepty na świetnie dysponowanych graczy z Sierakowa. Basketball Club wygrał 101:78 i został Mistrzem Polski U14. W meczu o trzecie miejsce WKK Wrocław pokonał Energę Słupsk 74:58.

Organizatorzy finałów przyznali nagrody indywidualne. MVP turnieju został Jan Śmiglak, reprezentant mistrzowskiej ekipy. Najlepszym strzelcem był Mikołaj Wojciechowski, zawodnik TKM Włocławek, który znalazł się także w najlepszej piątce całego turnieju. Najlepszym obrońcą wybrano Bartosza Jadasia (WKK Wrocław), a rozgrywającym Alana Dudę (Energa Słupsk).

TKM Włocławek: Mikołaj Wojciechowski, Jakub Andrzejewski, Wiktor Czyżnielewski, Michał Matusiak, Jan Wdzięczny, Jakub Kornatka, Bartosz Łazarski, Szymon Jaskółd, Kacper Kuźmiński, Nikodem Biliński, Artur Marek, Wiktor Ochmański. Trenerzy: Arkadiusz Czyżnielewski, Piotr Wiśniewski.