Lider/DGS pokonał IV-ligowy Zdrój Ciechocinek

W meczu II rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu włocławskiego, Lider/DGS Włocławek pokonał IV-ligowy Zdrój Ciechocinek 2:0 (2:0).

Włocławianie od początku spotkania przejęli inicjatywę i byli częściej w posiadaniu piłki. W 20. minucie Doudou Ndao nie wykorzystał sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Zdroju. W 28. minucie pierwszą bramkę dla Lidera strzelił Przemysław Koc, który po podaniu Arkadiusza Suchomskiego przelobował golkipera gości. W 36. minucie piłkarze z Ciechocinka mogli doprowadzić do wyrównania, jednak w polu karnym pogubił się pomocnik gości, który w sytuacji „jeden na jeden” posłał piłkę obok bramki gospodarzy. Tuż przed przerwą, na 2:0 podwyższył Djokine Mendy.

W drugiej połowie, zawodnicy Lidera grali spokojni i starali się utrzymać korzystny rezultat. Szansę na podwyższenie wynik miał Emil Thiakane i Doudou Ndao, jednak piłkarze Lidera nie zdołali pokonać bramkarza Zdroju. Goście co jakiś czas próbowali kontrować, jednak bardzo dobrze w bramce spisywał się Paweł Ziółkowski. Blisko strzelenia trzeciej bramki dla Lidera/DGS byli także Grzegorz Kamiński i Piotr Hadaś, jednak ich strzały dobrze wybronił bramkarz gości.

Dzięki zwycięstwu, Lider/DGS awansował do III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu.

Lider/DGS Włocławek – Zdrój Ciechocinek 2:0 (2:0)
Bramki: Koc Przemysław 28’, Mendy Djokine 44’