Anwil - Turów: Przegrana po nerwowej końcówce

W 13. kolejce Tauron Basket Ligi Anwil po bardzo nerwowej końcówce spotkania przegrał z Turowem Zgorzelec 65:69. Włocławianom nie udało się niestety przerwać złej passy spotkań.

Od samego początku meczu bardzo ładnie zachowywali się zgromadzeni w Hali Mistrzów kibice, którzy bardzo głośno dopingowali swoją drużynę. Pierwsze punkty w mecz po podaniu Konrada Wysockiego zdobył David Jackson, jedak to włocławianie przejęli inicjatywę stawiając na mocną obronę i mądrą, szybką grę w ataku. Po pięciu minutach gry gospodarze prowadzili 13:6 (Jovanović 5pkt.). Sześciopunktowe prowadzenie Anwilu rzutem zza linii 6,75cm zmniejszył Torey Thomas. Tym samym popisał się Łukasz Majewski i było18:12. Kwarta zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 20:13.

Drugą kwartę dobrze rozpoczęli przyjezdni, którzy w niespełna trzy minuty nie tylko odrobili straty do Anwilu, ale po rzucie Torey Thomasa za 3pkt. i dwóch rzutach wolnych objęli prowadzenie 21:24. Po jednej z decyzji sędziów, która skrzywdziła Paula Millera (odgwizdany faul w ataku) w Hali Mistrzów zawrzało. W kolejnej akcji sędziowie odgwizdali faul w drugą stronę. Tą decyzję wygwizdali kibice zgomadzeni w Hali Mistrzów. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy po rzucie spod kosza Modrić’a Anwil odzyskał prowadzenie 27:26. Po akcji Roberta Tomaszka i trzem punktom Michaela Kueblera goście odzyskali prowadzenie 27:31. Wynik meczu 30:32 po dwóch kwartach, akcją 2+1 ustalił DJ Thompson.

Trzecia kwarta wzorem drugiej rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości, którzy dzięki szybkiej grze powiększyli prowadzenie do sześciu punktów 34:40. Dwa rzuty osobiste Millera i trójka Stipe Modrić’a poderwały do walki włocławską drużynę. Passę gospodarzy przerwał Thomas, który szybko zdobył 6pkt. i zgorzelczanie prowadzili 41:46. Przy stanie 42:48, na 40 sekund do końca spotkania blokiem w obronie popisał się Eric Hicks, który bardzo szybko pobiegł do ataku i zdobył dwa punkty.  W ostatniej sekundzie meczu włocławianie Dardan Berisha spod kosza gości podał piłkę do Majewskiego, a ten mimo asysty wyższego Brkicia zdobył dwa punkty. Po 30 minutach gry podopieczni Jacka Winnickiego prowadzili 46:48.

Czwartą kwartę dobrze rozpoczął Eric Hicks, który zaliczył asystę, po której Nikola Jovanović zdobył punkty. W kolejnych akcjach środkowy Anwilu Włocławek popisał się dwoma wsadami i Anwil wyszedł na prowadzenie 53:51. Do remisu doprowadził Kuebler. Na atakowanej tablicy, po raz trzeci dał znać o sobie Hicks wsadzając piłkę do kosza. Przy remisie 55:55 celny rzut zza linii 6,75cm oddał Torey Thomas, punkty dorzucił Gabiński i goście ponownie wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. W 36 minucie spotkania DJ Thompson i Nikola Jovanović zdobyli punkty i włocławianie przegrywali jednym oczkiem. Na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem w Hali Mistrzów nikt nie siedział. Przy stanie 60:61 celny rzut za trzy oddał najlepszy strzelec gości Torey Thomas (21pkt.) i było 61:64. W ostatniej minucie spotkania Nikola Jovanović wykorzystał akcję 2+1 i Anwil przegrywał 63:64. W końcowych momentach ciężar gry w drużynie gości wziął bardzo dobrze dysponowany Thomas, który dynamicznym wejściem pod kosz zdobył punkty (63:66). Na 24 sekundy do końca na linii osobistych stanął Jovanović, który wykorzystał dwa rzuty. Po drugiej stronie jeden osobisty wykorzystał Jackson i goście wygrywali 65:67. W kluczowej dla Anwilu akcji piłkę pod koszem stracił DJ Thompson i było już wiadomo, że Anwil Włocławek dzisiejszego spotkania nie wygra. Ostatnie punkty z rzutów wolnych zdobył Marko Brkić ustalając wynik spotkania na 65:69.

Anwil Włocławek - Turów Zgorzelec 65:69 (20:13, 10:19, 16:16, 19:21)
Nikola Jovanović 16, Paul Miller 12, Eric Hicks 9, Łukasz Majewski 9, D.J. Thompson 7, Andrzej Pluta 6, Stipe Modric 6

PGE Turów: Torey Thomas 23, David Jackson 12, Marko Brkić 9, Michał Gabiński 8, Konrad Wysocki 7, Michael Kuebler 5, Robert Tomaszek 2, Ivan Koljević 2, Ivan Zigeranović 1