Zwycięstwo Anwilu po dogrywce

"; Zobacz więcej zdjęć z meczu Anwilu Włocławek" target="_blank">Zobacz więcej zdjęć z tego wydarzenia »";
";

Anwil Włocławek w 15. kolejce Tauron Basket Ligi pokonał drużynę Kotwicy Kołobrzeg 87:85. Włocławianie potrzebowali aż 45min by przypieczętować swoje zwycięstwo.

Początek spotkania to dobra gra zawodników Kotwicy Kołobrzeg. Podopieczni trenera Dariusza Szczubiała dzięki wysokiej skuteczności szybko objęli prowadzenia 4:14. Trener Anwilu widząc słabą dyspozycję podstawowej piątki, postanowił wprowadzić zawodników rezerwowych. Była to dobra decyzja. Rezerwowi ruszyli do boju i zaczęli gonić rywala. Przy stanie 13:17 dwoma trójkami popisał się Dujrić, który ponownie dał dziesięciopunktową przewagę. Końcówka kwarta to pogoń Anwilu, która zakończyła się prowadzeniem gości 20:25.

Druga kwarta to kontynuacja walki „Rottweillerów”. W 7min kwarty po wsadzie Eica Hicksa, celnej trójce i przechwycie zakończonym dwoma punktami Thomasa, włocławianie objęli pierwsze prowadzenie 33:32. Wraz z upływem minut włocławianie lepiej bronili dostępu do własnego kosza. Wiele do życzenia pozostawiała skuteczność rzutowa włocławian. W 18min spotkania za sprawą celnego rzutu zza linii 6,75cm Djurić’a i rzutu Zabłockiego goście ponownie wyszli na prowadzenie 38:42. Ostatecznie po 20min gry zawodnicy Kotwicy Kołobrzeg prowadzili 40:44.

Przez 4 minuty gry włocławianie nie byli w stanie zdobyć punktów z gry. Podopieczni trenera Mutapcić’a punkty zdobywali tylko z linii rzutów osobistych. Niemoc po przechwycie przełamał Andrzej Pluta, który popędził co sił pod kosz i zdobył punkty z gry. W kolejnej akcji ładnym przechwytem popisał się Majewski, a w akcji na atakowanej tablicy trójkę zdobył kapitan Anwilu i gospodarze objęli prowadzenie 53:51. Dzięki tym akcjom, gra Anwilu zmieniła się. Włocławianie zaczęli lepiej bronić, a goście przestali trafiać. Kilka szybkich zespołowych akcji pozwoliło „Rottweillerom” na minutę do końca prowadzić 61:51. Ostatnie punkty w trzeciej kwarcie zdobył Ed Scott zmniejszając prowadzenie do ośmiu punktów (61:54).

Czwartą odsłonę rzutem zza linii 6,75cm rozpoczął Ed Scott, punkty z akcji 2+1 zdobył Fisher i włocławianie prowadzili tylko jednym oczkiem (61:60). 58 sekund wystarczyło gościom, aby z wypracowanej w trzeciej kwarcie przewagi Anwilu nie pozostało śladu. Kolejne minuty to wyrównana gra obu zespołów. Na 4 min do ostatniego gwizdka gospodarze prowadzili 68:65. W 37 minucie przy stanie 70:67 celny rzut za trzy oddał Bartosz Szarzało i doprowadził do remisu 70:70. Punkty w akcji podkoszowej punkty zdobył Harris i goście objęli prowadzenie 70:72. W odpowiedzi 3pkt zdobył Nikola Jovanović (73:72). Na 20 sekund do końca spotkania na tablicy zawodów był remis 74:74, a na linii rzutów osobistych stanął Paul Miller, który pewnie wykonał dwa rzuty. Rozgrywaną akcję gości przerwał DJ Thompson, który „przycisnął” rozgrywającego Fishera, zmuszając go do popełnienia błędu połowy. Akcję Anwilu przerwał Harris faulując Millera, a ten wykorzystał jeden rzut wolny i było 77:74. Po faulu Andrzeja Pluty, Ed Scott stanął na linii osobistych i trafił jeden osobisty (77:75). W akcji włocławian sfaulowany został Nikola Jovanović, który nie trafił osobistych. Ponownie na linii osobistych w drużynie Kotwicy Kołobrzeg stanął Ed Scott, który pewnie wykorzystał dwa rzuty i doprowadził do remisu 77:77. Na 1,56 sekundy Andrzej Pluta rzutem z 8 metrów próbował przechylić szalę spotkania korzyść Anwilu. Niestety rzut nie znalazł drogi do kosza, co oznaczało dogrywkę.

W dogrywce pierwsze zdobył najlepszy strzelec Kotwicy Kołobrzeg Ed Scott. Celne punkty dorzucił Harris, a z linii osobistych celny rzut zdobył ponownie Scott. Po ponad 2min gry włocławianie przegrywali 77:82. Punkty dla Anwilu z dystansu zdobył DJ Thompson 80:82. W walce pod koszem sfaulowany został Berisha, który pewnie wykorzystał rzuty osobiste. Po niecelnym rzucie gości, wsadem popisał się Eric Hicks i włocławianie wyszli na prowadzenie 84:82. Na 16 sekund do końca spotkania na linii osobistych stanął Andrzej Pluta, który pewnie wykonał rzuty (86:82). Wynik spotkania na 87:85 ustalił zdobywca 32pkt. Ed Scott.

Anwil Włocławek - Kotwica Kołobrzeg 87:85 (20:25, 20:19, 21:10, 16:23)
, dogrywka: 10:8
Anwil: Paul Miller 20, Nikola Jovanovic 18, Andrzej Pluta 14, Chris Thomas 9, Dardan Berisha 8, Eric Hicks 8, D.J. Thompson 6, Stipe Modric 2, Łukasz Majewski 2, Tomasz Celej 0.