Zwycięstwo Włocłavii w Solcu Kujawskim

Udanie rozpoczęli tej jesieni rundę wiosenną piłkarze czwartoligowej Włocłavii Włocławek. Podopieczni trenera Wiesława Borończyka pokonali na wyjeździe Unię Solec Kujawski 1:0.

Włocławianie aby utrzymać kontakt z czołówką walczącą o awans do III ligi musieli zdobyć punkty z zajmującą druga pozycję w tabeli Unią Solec Kujawski, z którą na inaugurację tego sezonu przegrali we Włocławku.  Do Solca jechali więc po pełną pulę.

Po pierwszej bezbramkowej połowie spotkania w której dogodną sytuację miał Bartosz Śmigiel miejscowi wprawdzie mieli kilka sytuacji, bez zarzutu jednak spisywała się obrona Włocłavii. W drugiej połowie na boisku było dużo walki i zaangażowana z obu stron jednak to grający od 72 minuty w osłabieniu włocławianie po drugiej żółtej kartce Emile Thiakane, przeprowadzili skuteczną akcję. Po zagraniu Bartosza Śmigla obrońca Piotr Szczęsny zdobył bramkę dającą cenne trzy punkty. Gospodarze po stracie bramki ruszyli do ataków lecz wynik nie uległ już zmianie.

Unia Solec Kujawski - Włocłavia Włocławek 0-1 (0-0)

Piotr Szczęsny 79'

Unia: Skibiński, Poczwardowski , Grzelak, Kowalczyk, Kubas, Mędlewski, Raczyński,  Kacprzak (76' Murach), Szal (79' Jarzembowski), Jaworski, Bednarek (69' Błaszczak).

WKP: Tandijogra, Szczęsny, Suchomski, Grudziński, Ewert, Tłuchowski  (65' Haberski), J. Feter  (73' Goc) B. Feter , Lamparski, Śmigiel (89' Stasiak), Thiakane