Zwycięstwo koszykarzy Nowego Stylu

Drugie zwycięstwo w tym sezonie nad drużyną Kasprowicza Inowrocław odnieśli na własnym terenie juniorzy Nowego Stylu Włocławek. Zepchnęli tym samym rywali z drugiego miejsca premiowanego awansem do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Mecz rozpoczął się od dobrej gry gości, którzy po czterech minutach gry prowadzili 10:5.Od tego momentu drużyna Nowego Stylu poprawiła obronę i skuteczniej grała w ataku.Na przerwę gospodarze schodzili z dwunastopunktową przewagą.

Po zmianie stron gra się wyrównała,a w czwartej kwarcie goście zaczęli odrabiać przewagę.Trafili pięc razy za trzy punkty i w pewnym momencie zwycięstwo Nowego Stylu było zagrożone.Zespół Kasprowicza nie potrafił jednak złamać Nowego Stylu i przegrał mecz.

Najlepszym zawodnikiem na boisku i prawdziwym katem gości był Patryk Pańczak, który zanotował 21 punktów i 25 zbiórek.

Dziękuje mojemu zespołowi za to, że w kolejnym meczu był zgranym kolektywem. Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem i nasze zwycięstwo byłoby wyższe gdyby nie kilka rzutów celnych gości w czwartej kwarcie. Cieszy mnie dobra postawa moich zawodników, którzy w kolejnym meczu mając przed sobą dobre ekipy, stają na wysokości zadania i wygrywają mecze. Zresztą to nie jedyne zwycięstwo mojego zespołu w ten weekend.W niedzielę pokonaliśmy w lidze amatorskiej zespół DGS-u. Dzięki możliwości gry w tej lidze zespół dojrzał i gramy zdecydowanie lepiej niż na początku sezonu. podsumował trener Nowego Stylu Marcin Piekarski

Nowy Styl Włocławek - Kasprowicz 1 Inowrocław 62:59
(19:13, 16:10, 15:16, 12:20)

Nowy Styl: Patryk Pańczak 21,Kacper Piekarski 16,Damian Zawalski 10,Rafał Dudra 4, Wiatrowski Kacper 4,Norbert Leśniewski 3,Filip Biegalski 2, Michał Wójcik 2