Wioślarze WTW przywieźli z Mistrzostw Polski 3 medale

Trzy medale – złoty, srebrny i brązowy – zdobyli reprezentanci Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które w miniony weekend odbywały się na torze regatowym "Gopło" w Kruszwicy.


Do rywalizacji w krajowym czempionacie Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie wystawiło cztery osady w trzech konkurencjach: dwójkach bez sterniczki (Wiktoria Klasińska i Weronika Klasińska), jedynkach juniorek (Julia Gęsicka, Wiktoria Zając) oraz jedynkach juniorów (Piotr Śliwiński). Nasi wioślarze jak zwykle nie zawiedli i po raz kolejny przywieźli z Mistrzostw Polski medale. Tym razem zdobyli dla Włocławka trzy krążki - złoty, srebrny i brązowy.

Złoto w konkurencji dwójek bez sterniczki wywalczyły Wiktoria i Weronika Klasińskie, mistrzynie Polski juniorek młodszych w czwórce podwójnej z ubiegłego roku (czytaj więcej). Siostry, podobnie jak miesiąc temu w Bydgoszczy (czytaj więcej), nie dały rywalom żadnych szans zarówno w przedbiegach jak i półfinale. W decydującym o medalach biegu włocławianki także nie miały większych problemów na torze. Przecięły linię mety z dużą przewagą nad resztą stawki uzyskując rewelacyjny czas 8:04 i zdobywając tytuł mistrzyń kraju. To pierwszy złoty medal w tej konkurencji dla WTW po dziesięciu latach przerwy.

Wraz z trenerami Miłoszem Baranowskim i Krzysztofem Gabryelewiczem mocno pracowałyśmy nad formą podczas trzytygodniowego zgrupowania w Kruszwicy. Duże zaangażowanie i ciężka praca pozwoliły nam bardzo dobrze przygotować się do najważniejszego dla nas startu w sezonie - mówią siostry Klasińskie - W przedbiegu ścigałyśmy się z Toruniem, Bydgoszczą i Krakowem, cały wyścig wygrałyśmy z sześciosekundową przewagą, co już uczyniło nas najlepszą osadą w naszej konkurencji. W biegu finałowym utrzymałyśmy pierwsze miejsce, wygrywając z osadami z Poznania, Torunia, Krakowa i Gdańska. Ciężka praca nasza i naszych trenerów została nagrodzona, zdobyłyśmy tytuł zostając złotym siostrzanym duetem.

W jedynkach świetnie spisał się Piotr Śliwiński, dwukrotny medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Polski juniorów młodszych (czytaj więcej). Reprezentant WTW, który rozpoczął tegoroczne starty od złota podczas inauguracyjnych zawodów w Bydgoszczy, stawiany był w roli kandydata do medalu. Po zwycięstwie w sobotnim półfinale zameldował się w decydującym biegu potwierdzając wysoką formę. W finale wolno się rozkręcał, w pierwszej części dystansu plasując się na 4-5 pozycji. Dopiero świetnie rozegrane ostatnie pięćset metrów dało włocławianinowi srebrny medal i tytuł wicemistrza kraju.

Pierwszego dnia przedbiegi ukończyłem z czwartym czasem, co zagwarantowało mi półfinał. Ten start potoczył się już dla mnie znacznie lepiej, wygrałem go w bardzo dobrym stylu zapewniają sobie miejsce w finale – mówi Piotr Śliwiński - Przed biegiem finałowym był duży stres i nie nastawiałem się nawet na medal, gdyż wiedziałem że przeciwnicy są bardzo mocni. Przyszedł finał, wystartowaliśmy i po pierwszych chwytach nie myślałem o podium. Na ostatnich 250 metrach sytuacja się odwróciła i wysunąłem się na drugą pozycję, której już nie mogłem oddać i na tym też miejscu skończyłem wyścig. Jestem bardzo zadowolony, to były dobre zawody.

Brązowy medal w jedynkach zdobyła Julia Gęsicka, ubiegłoroczna mistrzyni Polski juniorek młodszych (czytaj więcej) i brązowa medalistka Regat Nadziei Olimpijskich (czytaj więcej). Julia, która zgarnęła złoto podczas otwierających sezon Kujawsko-Pomorskich Konsultacji na Wodzie, potwierdziła wysoką formę i świetne przygotowanie startowe. Bez problemów wygrała swój sobotni półfinał i należała do faworytek tej konkurencji. W biegu finałowym długo płynąc poza pozycją medalową, na ostatnich pięciuset metrach dogoniła rywalki i linię mety minęła na trzeciej pozycji zdobywając brąz.

Pierwszy start był dość ważny, ponieważ przez brak zawodów w czasie kwarantanny ciężko było przewidzieć czego można się spodziewać po innych zawodniczkach, a awans do najlepszego półfinału gwarantował tylko jeden z dwunastu najlepszych czasów. Udało mi się już wtedy zaznaczyć swoją czołową pozycję, którą jeszcze bardziej podkreśliłam w samym półfinale – mówi Julia Gęsicka – W finale, po zaciętej walce, udało mi się zdobyć brązowy medal. Jestem zadowolona z tego wyniku, ponieważ są to rezultaty niełatwej pracy w domu podczas kwarantanny. Niewątpliwie jest to również zasługa moich dwóch trenerów Krzysztofa Gabryelewicza oraz Miłosza Baranowskiego, którzy cały ten czas kierowali moją formę w jak najlepszą stronę.

W konkurencji jedynek wystartowała także druga reprezentantka WTW Wiktoria Zając. Włocławianka zajęła trzecie miejsce w finale C i jak mówią trenerzy te miejsce należy uznać za sukces.

[email protected]
1 komentarz

gość-18096

Gratulacje dla zawodników i trenerów WTW Włocławek

1 1
ID:83454


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA